Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kérdések-vegyesen

Egyéni vállalkozók

Kérdések-vegyesen

HozzászólásSzerző: erdoapolas » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kapott-e valaki már visszajelzést a 0808-ról a közteherjegyesek bevallásának feldolgozásáról.2007-ben már aznap jött az üzenet, hogy további teendő nincs.... Kezdem azt hinni hogy tényleg nem is kell küldeni, ha nincs alkalmazott, csak jegyes( De ez nem biztos)

Kapott-e valaki valamilyen állásfoglalást az Erdőgazdálkodásról hogy fordítottan adózik-e.

0753-15-03. Különadó fizetési kötelezettség csak a 3.-ik n.év-ben lesz, és itt is részletezni kell-e a fiz. kötelezettséget n.éves bontásokban, vagy elég ha beírom a 212. 213. 221.-et.

0753-C  72. sor  van visszaigényelhető adóelőleg, elég nekem kitölteni a vállalkozó bankszámlaszámát, és a bank címét ahova kérem a visszaigényelt adót, ja és a x-elem 0753-on hogy a teljes összeget visszakérem.  Nem kell ebben az esetben az átvezetést kitöltenem. 

Köszi.  Marcsi

 

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kérdések-vegyesen

HozzászólásSzerző: markne » szomb. feb. 09, 2008 3:46 pm

Szia!

Én is küldtem be már 0808-at, még nem jött feldolgozási értesítés, pedig szinte mindíg megkaptam a beküldés napján. Még korai lenne az öröm.

Ha bankszámlára kéred a pénzt, nem kell az átvezetési lapot kitölteni, és még azt is x-eled, hogy nincs tartozásod. Erdőgazdálkodáshoz nem értek.

Üdv: Rózsa

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kérdések-vegyesen

HozzászólásSzerző: kovalkata » szomb. feb. 09, 2008 4:33 pm

Szia Marcsi!

Kettő kérdésedre: a közteherjegyeseket továbbra is küldeni kell.

Ha a teljes összeget visszakéred x-elni kell, meg kell adni hogy hova kéred, és nyilatkozni kell, hogy nincs köztartozásod. Átvezetési-kiutalási kérelem ebben az esetben nem kell.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kérdések-vegyesen

HozzászólásSzerző: garbo50 » szomb. feb. 09, 2008 5:03 pm

Szia Marcsi!

Ha visszaemlékszel tavaly év elején is elég sokáig kellett várni az első visszajelzésekre, most is azért nincs szerintem, túl sok a befogadni való anyag. Meg mindig van valami karbantartás is mint most is.

>>>>yÉrtesítjük Tisztelt Ügyfeleinket, hogy az eBEV portálon a járulékadat-kivonat lekérdezése technikai okok miatt 2008. február 11-én 8 óráig szünetel. <<<<<

>>>>Tájékoztatjuk ügyfeleinket, hogy a központi számítástechnikai rendszerek karbantartása miatt, az eBEV portál szolgáltatásai 2008.02.08-án 16:00 órától 2008.02.09. 06:00 óráig nem lesznek elérhetőek. A karbantartás alatt az elektronikus adóbevallások beadása továbbra is lehetséges. <<<í

Úgy hogy várj türelemmel.

A fordított adózással kapcsolatban most folyik egyeztetés, majd ha dűlőre jutnak ( PM - Könyvelők érdekv. sz.) akkor biztosan mi is kapunk tájékoztatást, bár gondolom annak akinek most lenne szüksége rá, ez nem vigasz.

A kiutalás- átvezetéssel kapcsolatban Kata - Rózsa megadta a választ.

Üdv.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég