Adófórum

Adózási és számviteli információk

BÉRLETI JOG ÉRTÉKCSÖKKENÉSE EV-NÁL

SzJA

BÉRLETI JOG ÉRTÉKCSÖKKENÉSE EV-NÁL

HozzászólásSzerző: ALMAFA » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Mindenki!

 A segítségeteket szeretném kérni, hogy a "nem anyagi javak" közé besorolható-e egy fodrásznál a bérelt helyiségnek korábban megvásárolt bérleti joga? (Az önkormányzattól vette, és ugyanúgy havi bérleti díjat is fizet)

Most vettem át a könyvelését és nem tudom egyértelműen eldönteni, hogy a bérleti jog után számolható-e el értékcsökkenés? A korábbi könyvelő számolt el, évente 200 E Ft-ot. Nem kicsi összegről van szó, és nem szeretném a bevallását ezzel elrontani.

Tehát, hogy egyértelmű legyek: beállíthatom ezt az összeget a 0753-as bevaláás 15-01-es lap 389-es sorába???

 Köszönöm a segítséget és a válaszokat!!!

ALMAFA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

BÉRLETI JOG ÉRTÉKCSÖKKENÉSE EV-NÁL

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. feb. 10, 2008 8:47 pm

Szia!

Látom sajnos még nem kaptál választ. Én nem számolnék el rá értékcsökkenést, csak a havi bérleti díjat számolnám el egyéb költségként.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

BÉRLETI JOG ÉRTÉKCSÖKKENÉSE EV-NÁL

HozzászólásSzerző: validitas » vas. feb. 10, 2008 9:22 pm

Szia!

A megvásárolt bérleti jog után elszámolhatod az écs-t, mert pontosan megfelel az SZJA tv. 11.sz melléklet II. (1) b) pontjában leírt meghatározásnak:

b) A nem anyagi javak fogalma

A nem anyagi javak közé azok a forgalomképes vagy egyébként értékkel bíró jogok tartoznak, amelyek közvetlenül és tartósan (egy évet meghaladó időtartamban) szolgálják a vállalkozási tevékenységet. Ilyennek minősül különösen az említett feltételeknek megfelelő vagyoni értékű jog, ...

 

A bérleti jog forgalomképes, és értékkel bíró (hiszen az önkormányzat is értékesítette).

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

BÉRLETI JOG ÉRTÉKCSÖKKENÉSE EV-NÁL

HozzászólásSzerző: ALMAFA » kedd feb. 12, 2008 1:01 pm

Köszönöm nektek a hozzászólást, végül is arra jutottam amit Böbe is ír, hogy elszámolható az écs, és azért a biztonság kedvéért az APEH-ot is megkérdeztem.

 Köszönöm mégegyszer a választ! Szilvi

ALMAFA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

BÉRLETI JOG ÉRTÉKCSÖKKENÉSE EV-NÁL

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd feb. 12, 2008 1:31 pm

Szia Szilvi!

Örülök, hogy megnyugtató választ kaptál. Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég