Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áfa visszaig. szla részkiegy-nél

ÁFA

Áfa visszaig. szla részkiegy-nél

HozzászólásSzerző: nyiriné » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Arra keresem a választ, hogy egyéni váll.nál, ha csak részben egyenlített ki 2007-ben ktg. szlát, ilyenkor a kiegyenlített rész áfa tartalmát visszaigényelhetem-e  2007-ben ? Vagy, majd csak ha az idén  lesz teljesen kiegyenlítve a szla, akkor igényelhetem az összes áfát 2008-ban?

nyiriné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Áfa visszaig. szla részkiegy-nél

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » hétf. jan. 21, 2008 11:45 am

Szia!

 

2008. 01.01-től már másként működik az áfa visszaigénylése.

Havi áfás csak 1 M felett

Negyedéves áfás   250ezer

Éves áfás 50ezer  felett igényelheti vissza az áfát.

 

Az áfa bevallás sem enged beírni kiegyenlítetlen tételt, csak akkor, ha ezeket a visszaigénylős határokat átlépte a vállakozó!

2008-től ezek értékeke alatt csak továbbvihető az összeg!   Sőt, már a ma leadott negyedéves , havis 2007 év is már így működik!

 

Üdvözlettel                 ildikó

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa visszaig. szla részkiegy-nél

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. jan. 21, 2008 12:28 pm

Sziasztok!

Részben kiegyenlített számla áfa tartalmát nem lehet visszaigényelni, levonhatóba be kell állítani, viszont a pénzügyileg rendezetlen sorban a teljes áfát fel kell tüntetni, s következő időszakra átvihető sorban szerepeltetni. (Ez a szabály 2008-ban sem változott.) A 765-ös bevallás legújabb verziója hibás, ezért jelez hibát, ha visszaigénylés mellett a pénzügyileg rendezetlen sort is ki akarnád tölteni. Volt már egy ilyen kérdés a fórumon (a lezártak között), az APEH is tud róla, hogy hibás, de hibásan is be lehet adni.

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa visszaig. szla részkiegy-nél

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » hétf. jan. 21, 2008 12:46 pm

szia!

 

Csak akkor kell beírni, ha a visszaigényelhető sor átlépte a tv.-ben megadott határokat, addig igazából nincs is értelme, addig csak tovább lehet vinni.

Ha a határ felett igénylek vissza akkor beírom a kiegyenlítetlent, a maradékot visszaigénylem ( ha még mindig a határ felett van ) , a kiegyenlítetlent viszem tovább.

Amennyiben a kiegyenlítetelennel a visszaigényelhető kiesik a tv.-i határ alá, nem kérhetem vissza, csak tovább vihetem a teljes összeget.

A bevallás a 81. sort figyeli, a visszaigényelhető adó határakor.

Mindkét esetem volt,mostani Áfa bevalláskor

 

Ha jelen esetben tudnánk konkrét adatokta könnyebb lenne a segítség.

 

           üdv. ildikó

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa visszaig. szla részkiegy-nél

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » hétf. jan. 21, 2008 12:57 pm

olvastam pár lezárt fórumot, imeli  utólag saját maga jött rá, hogy amíg a tv.-i előírást nem éri el a visszaigénylés , hibás a bevallás és nem lehet beírni a kiegyenlítetlent!!!  nem lehet pl. 147 ezer ft-ot visszaigényleni, mint abban az esetben és nem is engedi8 hibás ) a bevallás a kiegyeníltetlent beírni, ha a 81. sor nem haladja meg a határt.

  üdv. ildikó

 

 

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Áfa visszaig. szla részkiegy-nél

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. jan. 21, 2008 1:57 pm

Szia Ildikó!

A kérdésből azt nem lehet kiolvasni, hogy egyébként visszaigénylő pozicióban van-e. A részben kiegyenlített számla áfája semmiképpen nem kérhető vissza. Ha visszaigénylő pozicióban van és vagy a 2007-es, vagy a 2008-as szabályok alapján jogosult a visszaigénylésre, akkor kell csökkenteni a tárgyidőszaki negatív áfát a pénzügyileg nem rendezett beszerzésekre jutó áfa összegével, ha nincs, akkor nem kell foglalkozni a pénzügyileg nem rendezett beszerzésekre jutó áfával, hanem az egész negativ áfa a következő időszakra átvihetőbe kerül.

Üdv.

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron