Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérbeadás/ eho

Egyéni vállalkozók

Bérbeadás/ eho

HozzászólásSzerző: winzol » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv Kollégák! Ügyfelem vállalkozása gyakorlásához magánszemélytől vesz bérbe ingatlant.Év elején a bérbeadó nyilatkozta, hogy az 1 M ft-ot ezen jövedelme nem haladja meg.A 0708-ason kezeltük a témát e nyilatkozatnak megfelelően tehát nem fizettünk ehot  és nem is vallottunk. Ám most évközben változott a helyzet, a bérbeadó másnak egy másik ingatlanát bérbeadja, igy az 1M ft-ot már lépi a bérbeadó, Kérdésem, hogy a már vallott 4 havi tételhez kapcsolódó ehót hogyan lehet rendezni hogy ne kelljen az előző hónapokhoz hozzányúlni, mivel utálom a || munkát de nagyon.Takarítsatok meg nekem egy kis időt 50 pontért.Előre is köszönettel : Winzol
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bérbeadás/ eho

HozzászólásSzerző: HIDNA » kedd máj. 29, 2007 2:09 pm

Szia! Véleményem szerint az elmúlt időszakkal nem kell foglalkozni. A bérbeadó az évvégi adóbevallásában majd rendezi az elmaradt EHÓ-t. A kifizető a nyilatkozat szerint járt el, nem terheli semmi pótlólagos tennivaló utólag. Klári
HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bérbeadás/ eho

HozzászólásSzerző: validitas » kedd máj. 29, 2007 2:16 pm

Egyetértek, visszamenőleg ne csinálj semmit, nyilatkozat volt.

Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bérbeadás/ eho

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd máj. 29, 2007 2:41 pm

Egyetértve az előttem szólokkal (írókkal), már csak azért sem kell foglalkoznod vele, mert a másik ingatlant később adta bérbe, ahogy az a kérdésedből kitűnik, így a fizetési , rendezési kötelezettség is ott jelentkezik, mivel ott már nem nyilatkozhatta, hogy  az 1 milliót nem éri el a bérbeadása.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bérbeadás/ eho

HozzászólásSzerző: winzol » kedd máj. 29, 2007 5:18 pm

Köszi a válaszokat, meggyőztetek,nem voltam biztos a dologban, bár én is hasolóan gondolkodtam.Üdv Winzol
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 117 vendég