Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénztárkönyv-beérkező-kimenő

Egyéni vállalkozók

Pénztárkönyv-beérkező-kimenő

HozzászólásSzerző: bartane76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni én tudatlan!

Van egy negyedéves áfás egyéni vállalkozóm. A kérdésem, hogy a pénztárkönyvnek egyezni kell a beérkező és kimenő számlák || a vegyes tételekellel? Az idősorrend mennyire létfontosság? 1-1 elmarad tétel, főleg vegyes a végére írható? Ellenőrzéskor a pénztárkönyvet mivel ütköztetik?

Köszönöm!

Üdv: zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Pénztárkönyv-beérkező-kimenő

HozzászólásSzerző: adotanacs » hétf. dec. 17, 2007 1:34 pm

Szia! Milyenek azok a vegyes tételek? A kiadásokat és bevételeket időrendbe kell könyvelni. Nálam is előfordul, hogy számlát később találnak meg. Ekkor én utólag be tudom könyvelni időrendbe a helyére, nyilván ha ÁFÁ-bevallást is érint azt önellenőrizem. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénztárkönyv-beérkező-kimenő

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. dec. 17, 2007 1:41 pm

Szia!

Az egyszeres könyvvitelt vezető pénzforgalmi szemléletben könyvel. Tehát a szállító, vevő analitikája külön van, a pénztárkönyvbe csak a pénzügyi rendezésekhez kapcsolódóan lehet könyvelni, annak napjáva, s nyilván kifizetési időrendi sorrendben. Ebből a szempontból pénzügyi rendezésnek minősül a beszámítás/kompenzálás is.

Az egyszeres könyvvezetésnél un. vegyes könyvelés (tehát, ami nem azon napon jár pénzmozgással), az legfeljebb a nyitó és záró tételek . 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Pénztárkönyv-beérkező-kimenő

HozzászólásSzerző: bartane76 » hétf. dec. 17, 2007 8:21 pm

Sziasztok!

Vegyesnek nevezem én pl. az átutalásokat, az önkormányzatnak fizetendő helyi adó, gépjárműadó stb., ami nem számla tulajdonképpen.

Most vettem át egy egyéni vállalkozót, még sose volt egyszeresem és azt tapasztaltam, hogy a pénztárkönyvben negyedév végén akár előző negyedévi kifizetések, akár számlák is szerepelnek.

Jelenleg papír alapú a pénztárkönyv, így utólag nehéz visszamenőleg könyvelni bele.

Köszönöm!

Üdv.Zsuzsa

bartane76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Pénztárkönyv-beérkező-kimenő

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. dec. 17, 2007 9:07 pm

Szia Zsuzsa!

Ha valami számla utólag kerül elő, vagy  gépjárműadó csekk, vagy valami, akkor rá kell írni, hogy mikor került a könyvelésre leadásra, és mint "utólag fellelt bizonylatot" azzal a dátummal nyugodtan bekönyvelheted.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 8 vendég