Adófórum

Adózási és számviteli információk

Evás visszatérése

Adatszolgáltatás

Evás visszatérése

HozzászólásSzerző: karacsonyii » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Amikor egy evást kirúg az Apeh az eva alól ( bevételi nyilvántartást vezető ) mit kell nyitóban felkönyvelni?

 Előre is köszi!

Ildikó

karacsonyii
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Evás visszatérése

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. nov. 12, 2007 5:25 pm

Szia!

Tételesen számba kell venni, vannak-e tárgyi eszközei, készlete, a pénzeszközöket (pénztár, bank), saját tőke, kötelezettségek az apeh, egyebek felé, tehát végül is az összes eszköz-forrás számlát át kell nézni, van-e rajtuk valami (természetesen csak az analitika áll rendelkezésedre, meg amit megszámolsz). Ezeket kell megnyitni a 491-el szemben, ha mindent rendesen számba vettetek, akkor egyeznie kell a mérleg főöszegnek. Ezt azért tudom, hogy így kell csinálni, mert tavaly tulajváltás miatt átment a bevételis evás a tao alá, és a könyvvizsgálóval együtt hoztuk össze a nyitómérleget, a nyitómérleg és az analitikák alapján lettek a főkönyvi számlák megnyitva. Tehát mindenképp kell egy nyitómérleg is, és azt könyvvizsgálóval kell hitelesíttetni.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Evás visszatérése

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » hétf. nov. 12, 2007 6:58 pm

Ha a korábbi tárgyi eszköz nyilvántartás megvan és/vagy rekonstruálható, akkor azt is figyelembe kell venni. Azt mondja az Eva tv, hogy évente az écs 20%-t elszámoltnak kell tekinteni az evás időszak alatt.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Evás visszatérése

HozzászólásSzerző: karacsonyii » kedd nov. 13, 2007 7:51 am

Szia Kovalkata!

 Először is köszi a gyors választ. Másodszor ha jól értem akkor, ha a társaság 2002 év végén alakult át Evássá akkor előveszem a 2002-es 0271-es bevallását és nyitom az eszközeit és forrásait módosítva az azóta eltelt időszak dolgaival. Pl Értékcsökkenés, ha veszteség volt akkor az evás időszakra elszámolt évenkénti 20%-al, az azóta az adókat módosítandó tételekkel!

Abban az esetben, hogy ha volt egy gépjármű a tárgyi eszközei között és azt evásként értékesítette akkor azt természetesen kivezetem az 1-esei közül!? De ebben az esetben csak fél lábasan tudom kivezetni? Tehát ezt úgy értem, hogy pl a 142-ből és a 1492-ből?

 

Ne haragudj, hogy értetlenkedek de nem csináltam még ilyet!

 

Köszi Ildikó

karacsonyii
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Evás visszatérése

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd nov. 13, 2007 7:59 am

Szia Ildikó!

Jól értelmezted, így kell csinálni (évenkénti 20% écs elszámolva), illetve ha az evás időszak alatt pl készlet változás volt, akkor azt egy leltárral a tényleges állománnyal kell felvenni. Az említett tárgyi eszözt szerintem fel sem kell venned semmiféle nyilvántartásba (főkönyvi számlára), mivel az most már nincs meg. Csak a meglévő dolgokkal kell foglalkozni és azokat nyitni. Tehát az, hogy a 2002-es zárómérleg mit mutatott, az lehet, hogy merőben más, mint a mostani nyitód lesz.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron