Adófórum

Adózási és számviteli információk

Evás Kft bevételi nyilvántartás??

EVA

Evás Kft bevételi nyilvántartás??

HozzászólásSzerző: bsan@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

  Az APEH oldalán a következő tájékoztatást találtam(részlet):

"2007.01.16.
<< Előző Az egyszerűsített vállalkozói adó (eva) bevallása Következő>>

2006. február 15-éig kell benyújtaniuk a 0643-as számú bevallást azoknak a számviteli törvény hatálya alá nem tartozó egyéni vállalkozóknak, bevételi nyilvántartást vezető bt-nek, kft-nek, akik (amelyek) 2006. évre az eva szerinti adózást választották. A bevallást akkor is be kell nyújtani, ha az evás vállalkozónak 2006. évre kötelezettsége nem keletkezett."

 

Én vagyok teljesen hülye vagy az apeh értelmezi túl a törvényeket azzal, hogy bevételi nyilvántartásról beszél egy kft-nél....???

 

Nyugtassatok meg egy Kft nem vezethet bevételi nyilvántartást ugyi???

 

Köszi

Bsan 


bsan@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Evás Kft bevételi nyilvántartás??

HozzászólásSzerző: escheuring@drotposta.hu » pén. márc. 23, 2007 5:32 am

Gondolom Te számviteli törvény hatálya alá tartozó Kft-re gondolsz, s nekik csak májusban kell beadniuk a 0643 bevallást.
escheuring@drotposta.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Evás Kft bevételi nyilvántartás??

HozzászólásSzerző: sünci » pén. márc. 23, 2007 6:40 am

Megnyugodhatsz, az EVA törvény nem ad lehetőséget a Kft-nek a bevételi nyilvántartás vezetésére. A 4.§ (2) bekezdése egyértelműen meghatározza, hogy a Szv tv előírásainak megfelelőlen a kettős könyvviteli rendszerben kell teljesítenie a nyilvántartási kötelezettségeit (a 11.§ (b) bekezdése pedig ízt határoza meg, hogy nekik tényleg elég máj.31-ig elkészíteni a bevallásukat)

Szóval vagy csak túl lelkes volt a hivatal, vagy már tud egy visszamenőleges törvénymódosításról, amit még nem közöltek a tudatlan néppel :)

sünci
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: EVA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron