Adófórum

Adózási és számviteli információk

Létszámnövelési adókedvezmény

TAO

Létszámnövelési adókedvezmény

HozzászólásSzerző: perfekt_saldo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok 

2006-ban novemberében, újonnan alakult kft esetében, ha élni kívánok a mikrovállalkozások létszámnövelési kedvezményével, akkor mi számít előző adóévnek? Az előtársasági időszak? Vagy az előző évet nullának kell tekinteni?

Egyébként a teljes évre jár neki a kedvezmény, azaz: minimálbér x 12hó x létszámnövekmény, vagy csak azt a két hónaprot vehetem figyelembe, tehát minimálbér x 2 hó x létszámnövekmény?

A válaszotokat előre is köszönöm.

Csilla

perfekt_saldo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Létszámnövelési adókedvezmény

HozzászólásSzerző: kati1012 » szer. máj. 23, 2007 5:27 pm

Szia!

 

Neked még nincs olyan lehetőséged, ogy ezt a kedvezményt igénybe tudd venni. Majd a következő évben.

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Létszámnövelési adókedvezmény

HozzászólásSzerző: perfekt_saldo » szer. máj. 23, 2007 5:42 pm

Szia! 

Miért nincs?

A Tao tv 7.§. (y) szerint: "az adóév első napján mikrovállalkozásnak minősülő adózónál - döntése szerint - a (19)-(20) bekezdésben foglaltakat is figyelembe véve a foglalkoztatottak átlagos állományi létszáma előző adóévhez, az adózó átalakulása esetén a jogelőd utolsó adóévéhez, előző adóév hiányában nullához viszonyított növekményének és az adóév első napján érvényes havi minimálbér adóévre számított összegének szorzata, feltéve, hogy az adózó foglalkoztatottainak átlagos állományi létszáma a megelőző adóévben legfeljebb 5 fő, és az adózónak az adóév utolsó napján nincs az állami vagy önkormányzati adóhatóságnál nyilvántartott adótartozása".

Én úgy gondolom jár neki, csak az nem tiszta, hogy előző adóévnek minősül-e az előtársasági időszak vagy sem? Illetve az sem világos, hogy milyen adóévről van szó? 2006.év 12 hónapjáról vagy a a kft műköésének a 2 hónapjáról?

perfekt_saldo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Létszámnövelési adókedvezmény

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. máj. 23, 2007 5:47 pm

Szia! Ha abból indulok ki, hogy az előtársasági időszak egy külön adóévnek számít, akkor a kft-nek 2006-ban már volt két adóéve. Ilyen szempontól már lehet viszonyítani az előtársasághoz a bejegyzett társaságot. Ha az egyéb feltételek fennállnak, akkor szerintem igénybe lehet venni ezt a kedvezényt. Mivel ezt adóévre kell számolni, szerintem arányosítani kell a számításnál, nem veheted figyelembe egész évre.
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Létszámnövelési adókedvezmény

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. máj. 23, 2007 5:49 pm

Ja, és az biztos, hogy az előtársasági időszak külön adóévnek számít, ezt egy könyvvizsgáló is mondta nekem. Úgyhogy nyugodtan érvényesítsd. Üdv. Kata 
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Létszámnövelési adókedvezmény

HozzászólásSzerző: perfekt_saldo » szer. máj. 23, 2007 6:12 pm

Én is hasonlóan gondolkozom, de azért nem vagyok 100%-ig biztos ebben. Szóval a kérdést még nyitva hagyom.

Köszi

perfekt_saldo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég