Adófórum

Adózási és számviteli információk

Árfolyamnyereség

SzJA

Árfolyamnyereség

HozzászólásSzerző: hetman84 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

2006 júliusában vettem x fajta részvényt és eladtam 2007 január közepén amin így x ft-ot kerestem, nyertem.

Kaptam egy levelet a banktól, abban két papírral:

1. Adóigazoláshoz címen amin szerepel 600ft állományi díj negyedévre

2. 2006.08.31-i készlet állományról amin szerepel, hogy hány darbot mennyiért vettem júliusban ezekre arányos költség illetve ezek 2006.08.31-i záró ára.

Kérdéseim a következők: Be kell-e vallani idén vagy jövőre? Kell-e nekem ebből a nyereségből valaha is adóznom (én úgy tudom, hogy nem mert szept 1 előtt vettem), és ha kell, akkor mikor (2007-ben v 2008-ban) és mennyit (gondolom a nyereség 20%-át)?

Előre is nagyon köszönöm a választ!

hetman84
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Árfolyamnyereség

HozzászólásSzerző: mocsar » szer. feb. 21, 2007 6:42 pm

Szia

Az tőzsdei ügyleteken elért nyereséget természetesen be kell vallani, mivel 2007-ben adtad el, így ez már idei bevételnek számít. A 2006. 08.31-i záró árat és a felmerült, igazolt költséget levonod az eladási árból és ennek 20 %-a az adó, ha nem hitelviszonyt megtestesítő értékpapírról vagy befektetési jegyről van szó.(Ez kamatnak minősül)

Edit

mocsar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Árfolyamnyereség

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. feb. 21, 2007 8:56 pm

 Szia!

Az alábbiakat a pm. honlapján kérdésekre adott válaszok közül másoltam ide,  

 

"A 2006. szeptember 1-jét megelőzően a tőzsdén kötött tőzsdei ügyletből származó bevétel (ilyennek minősül a tőzsdén forgalmazott részvények értékesítése során szerzett bevétel is) a személyi jövedelemadó szempontjából kamatnak minősült, ami után az adó mértéke 2006. szeptember 1-jéig nulla százalék volt, vagyis az így megszerzett jövedelem után nem kell adót fizetni, ezért azt bevallani sem kell.

Amennyiben az említett részvényeket 2006. szeptember 1-je után adta el, akkor az ebből származó jövedelem már 20 százalékos adómérték alá tartozik, az adót pedig a 0653-as személyi jövedelemadó bevallás benyújtására nyitva álló határnapig – ez az Ön esetében 2007. május 21-e – kell megfizetnie. Ezt a jövedelmét be kell tehát vallania, vagyis ebben az esetben a bevallást be kell nyújtania."

Mivel az eladás 2007-ben volt a jövedelem is 2007.évi így  2008-ban kell bevallani.

Üdv 

 

 

 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Árfolyamnyereség

HozzászólásSzerző: MonokiM » csüt. feb. 22, 2007 7:08 am

Szia!

Abban az esetben, ha a részvényt a tőzsdén esetleg magasabb áron vásároltad, mint a 2006.08.31-i, akkor azt érdemes figyelembe venni. Az árfolyamnyereségből levonhatod az ehhez kapcsolódó banki költségeket (számlavezetési díj, átutalás díja...), a bizományosi díjat és még a real time adatszolgáltatás díját is (ha van ilyened). A tőzsdei árfolyamnyereség után nem kell EHO-t fizetni.

Üdv.: Margit 

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég