Adófórum

Adózási és számviteli információk

Felmentés nyugtaadás alól

Egyéni vállalkozók

Felmentés nyugtaadás alól

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Irástudatlan  egyéni  vállalkozó  felmentést  kapott a  nyugtaadási kötelezettség  alól.  Évente  kértük,  minden  évben  megkaptuk. Állapota végleges már  irni és  olvasni  nem  fog  megtanulni.  Felmentést  szeretne  kérni  az  elektronikus adóbevallás  alól.  Szerintetek  megkaphatja?
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Felmentés nyugtaadás alól

HozzászólásSzerző: winzol » szer. jan. 03, 2007 3:13 pm

Üdv Rozalinda! Szerintem nem fog felmentést kapni ha főf. eváll. az illető, pláne ha még kifizető is. Az, hogy írástudatlan, az a nyugtaadás szempontjából az Art. szerint is méltányolandó indok, de az hogy az elektronikus adóbev. alól felm. kapjon, nem. Az írástudatlanság nem akadálya annak, hogy egy számviteli szolg. végzőnek megbízást adjon a feladatok ellátására. Köszi az eváll/ősterm áfárá küldött választ, amit kérdeztél, küldtem a választ. Üdv winzol
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Felmentés nyugtaadás alól

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. jan. 03, 2007 3:15 pm

Szia Rozalinda!

Amennyiben nem kiegészítő tev. egyéni vállalkozó nem hiszem, hogy megadják számára a mentességet. Meg kell próbálni, drukkolok , hogy sikerüljön. 

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Felmentés nyugtaadás alól

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jan. 03, 2007 11:11 pm

Sziasztok!

Azt gondolom, hogy a nyugtaadás azért mégis más mint az adatszolgáltatás, bár az is egy kötelezettség. Bátor embernek tartom, ha vállalkozásra adta a fejét ilyen "hiányosság" fennállása mellett. (biztos kényszerült rá, gondolom). Szerintem is lehet megoldást találni a törvényi kötelezettség betartására.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Felmentés nyugtaadás alól

HozzászólásSzerző: Rozalinda » csüt. jan. 04, 2007 7:15 am

Szia  Zsuzsa!   Nem  egy  irástudatlan  emberrel  találkoztam  a vállalkozók  között.  Adófizetésre  jók.  Szavazati  joguk  is  van.  Csak  minden ügylethez  kell  keresniük  egy  név aláirót,  pl  bevallás  aláirás.  vállalkozásuk  nem  bátorság kérdése,  hanem kényszer.  A  mi  hiper szuper társadalmunkban  van  egy  réteg -  nem  is  kis  számu -  akik  vagy  nem tanultak  meg  olvasni, vagy 40-50 éves  korukra elfelejtették  azt  a keveset amit  megtanultak.  Ezekkel  a  tényekkel  szembe kell  nézni.  Ilyen  szines  a  mi  társadalmi  közösségünk!   Mint  ahogy  a testi  és  szellemi  fogyatékosok  is  közénk  tartoznak.   

Elismerem,  nem  minden  adószakértő  és  könyvelő  szembesül  ilyen  problémával.  Üdv  Rozalinda! 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 113 vendég

cron