Adófórum

Adózási és számviteli információk

SZJA-ból év közben Katába

SzJA

SZJA-ból év közben Katába

HozzászólásSzerző: vallakozas1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy év közben induló Katás vállalkozás esetén, a 1453-as bevallás előlapján a 2-es, vagy 3-as pontot kell jelölni? Magán- személyként Katás vállalkozóként az Szja-ról, vagy magánszemélyként csökkentett adattartalmú bevallást kell benyújtani? A 1453-ason a bevallási időszakot nem tudom sehol beírni? Az év második feléről már csak a 14KATA-át nyújtom be. Vállalkozóvá válási támogatás(6 havi minimálbér)A KATA nyomtatványon vállalkozói bevétel és a 1453-asra nem kell feltüntetnem ugye?
Köszönöm a válaszokat.
vallakozas1
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

SZJA-ból év közben Katába

HozzászólásSzerző: mazsi5 » hétf. feb. 23, 2015 12:56 pm

Szia! Szerintem az 1-est jelöld a teljes tartalmat.. A 1453-asban számot kell adni az SZJA-s egyéni vállalkozós dolgokról (ezek szerint 2014.01.01-tő addig amíg KATA alannyá váltál..)
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

SZJA-ból év közben Katába

HozzászólásSzerző: vallakozas1 » hétf. feb. 23, 2015 3:45 pm

Szia Mazsi5.
Köszönöm a választ, de valószínűleg nem fogalmaztam eléggé érthetően. Az év elejétől nem vállalkozó, hanem munkanélküli magánszemély adózóról van szó. 2014. év közben indította a vállalkozást és rögtön KATA adózási formát választott. Ezért gondolom, hogy januártól augusztusig kell 1453-ason vallani az álláskeresési támogatást, és augusztustól pedig, amikortól vállalkozó lett, a 2014 KATA bevételi nyilatkozatot.
Üdv.
vallakozas1
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

SZJA-ból év közben Katába

HozzászólásSzerző: mazsi5 » hétf. feb. 23, 2015 4:16 pm

Én nem voltam eléggé figyelmes... Ebben az esetben a 2-est jelöld (KATA egyéni váll..) és függetlenül attól, hogy a vállalkozási időszakodról 14KATA bevallást adsz most febr.25-ig az adószámodat is szerepeltetned kell a 1453-as bevalláson, mint azonosítót, nemcsak az adóazonosító jeledet.

A 1453-ason nem kell jelölnöd semmiféle bevallási időszakot.. az nálad is éves, a 2014.évben szerzett adóköteles bevételeiddel kapcsolatban kell vallanod. Ami esetedben ezek szerint a munkanélküli ellátás..
(januártól augusztusig nem kaphattál álláskeresési támogatást, mert az max. 90 nap, de ez lényegtelen is, hiszen, ami rendelkezésedre álló jövedelemigazolás 2014-re vonatkozóan az azokban szereplő összegekkel kell foglalkoznod és nem a vonatkozó időszakkal.)

Írod, hogy kaptál 6 havi minimálbérnek megfelelő vállalkozóvá válási támogatást.. utána kellene nézni - én most ebben nem vagyok képben -, hogy az olyanoknak a vállalkozóvá válási támogatása, akik vállalkozóként költséget nem érvényesíthetnek, mert KATA, . vagy éppen átalányadózás szerint adóznak, azoknál ez a fajta támogatás esetleg önálló tevékenység bevételként kezelendő az 53-as bevallásban, amivel szemben esetleg költség is érvényesíthető...
Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

SZJA-ból év közben Katába

HozzászólásSzerző: vallakozas1 » kedd feb. 24, 2015 9:00 pm

Köszönöm szépen a választ. Alapból én is a 2-est jelöltem és beírtam az adószámot is a 1453-as bevallásra,csak kicsit elbizonytalanodtam és ilyenkor jól jön a megerősítés. Így fogom beadni.
Üdv.
vallakozas1
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron