Adófórum

Adózási és számviteli információk

Végelszámolás utólagos

Ellenőrzés

Végelszámolás utólagos

HozzászólásSzerző: vorosgem » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! alvó kis céget behívtak ellenőrizni (egyszerűsíett végelszámolás utólagos ellenőrzés).
EVA-s volt bevételi nyilvántartással. 2012-re van 1 db szla, 2013 sincs (emiatt szünt meg) 2014-ben viszont a végelszámolás miatt kettős könyvitelre kötelezetett.
2012-2013-ra van naplófőkönyves programunk,ami még megy,valaha abba könyvetünk, abba betettem a számlát meg a bankköltségeket, de 2014-re nincs kettős könyviteles progim.(2014.01.01-el végelszámol)

Kérdésem:kézileg elfogadják-e a végelszámolással kapcsolatos kb 20 tételt (illeték, ügyvédi díj, bankköltség)? bevétel nincs, eszöközök nem voltak (csak a bankszámlán volt némi pénz) alkalmazott nincs, üzletvezetés megbízás alapján 0 Ft. szóval csak a végelszámolás adminisztratív költségei vannak 2014-ben. El fogják ezt fogadni excel táblában? Vagy demot töltsek le valahonnan? Pénztárbizonylat pénztárjelentés van. honnan tudnék valami progit szerezni ha kell? ezért már nem vennénk.
Másik kérdés, hogy álljak neki szabályzatokat írni? Kérni fogják? Elvileg mindent vinni kell a megyeszékhelyre, nem tudok majd hazaszaladgálni ha valami nincs ott.
és a kettős könyveléshez meg kell.
vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Végelszámolás utólagos

HozzászólásSzerző: Tulipan69 » szer. máj. 07, 2014 8:19 pm

Nem előírás a szoftver használata a könyveléshez. Az a lényeg, hogy T-K könyvelése meglegyen számlalapokon, a számlalapok összesítése, a főkönyvi kivonatra a számlák egyenlegének felvezetése. Szerintem 20 tételt meg lehet csinálni kézzel számlalapokra, én egyszer egy előtársasági "évet" csináltam meg így.
Lehet választani mikrovállalkozói beszámolót, ekkor nem kell a szabályzatokkal bajlódni, legyen egy feljegyzés a végelszámolótól ennek választásáról. Ebben az esetben a számlarend is adott a vonatkozó rendeletből, kb. 18-20 főkönyvi számlát fogsz használni ilyen kevés költségtípusnál, ennyi számlalap kell. Netről le kell szedni egyet és megfelelő számban fénymásolni. Pl: http://www.depot.hu/b13080-szamlalap-b13-80f-p-9190.html Vagy megvenni nyomtatványboltban, vagy megszerkeszteni excel-ben. Ne feledkezz meg a jegyzett tőke, MSZE, stb. számlákról sem.
Tulipan69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:31 am

Végelszámolás utólagos

HozzászólásSzerző: vorosgem » csüt. máj. 08, 2014 8:24 am

Köszönöm!
Sajnos nem ezt a beszámolót választottuk, így kellenek a szabályzatok.
A számlalapot köszönöm!!!!
vorosgem
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron