Adófórum

Adózási és számviteli információk

01-es bevallás

Elektronikus bevallás

01-es bevallás

HozzászólásSzerző: ticus » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Elbizonytalanodtam. Egyéb bevallásban havi bevallónak semmilyen, a 01-es bevallásban szereplő kötelezettsége nincs, csak negyedévente a cégautóadó. Olvastam olyan véleményt, hogy ha nem vagyok alanya a játékadónak, rehabnak stb., akkor nem kellene beadni a 01-est, még az NY-t sem. Ha mégis beadom az NY-t egész évre, akkor a negyedéves cégautóadó bevallás önellenőrzésnek minősül? Ha Ny-t adok a nullás hónapokra (01,02,04,05 stb.) és a negyedév utolsó hónapjában beadom a cégautóadó-bevallást, az szerintem azért nem jó, mert a cégautóadónál időszaknak egy negyedévet kell beírni és így arra a hónapra nem lesz bevallásom.
Szerintetek?
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

01-es bevallás

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. feb. 06, 2014 7:54 pm

Szia! Nem tudok neked én sem meggyőző és egyértelmű választ adni 01-es vonatkozásában, hogy ha nem vagyok érintett egyik adónemben sem.. akkor elméletileg még csak NY-t se kellene beadni... ugyanakkor a 01-es vallatják például a társasági adófeltöltést is, ha arra az adódózó kötelezett.. továbbá, hiába éves bevallás gyakoriságú valaki az "egyéb adónemben".. a cégautó adó vallása az mindenképpen negyedéves..,

Amit - szerintem jól - gondolok, attól, hogy beadod egész évre előre a havis, negyedéves gyakoriságba sorolt vállalkozónak az NY nemleges nyilatkozatot... és mondjuk évközben mégis van vallani való a 01-esen...., ha azt az adott adónemre előírt bevallási határidőig benyújtod.., akkor az nem önellenőrzés. Akkor lenne Önellenőrzés, ha a bevallási határidő után adnád be.., hiszen a bevallási határidő napjával azt úgy tekintik, hogy nulla... tehát, ha a bevallási határidő után kerül benyújtásra maga a 01-es a már "bevallott" nullával szemben, akkor az már Önellenőrzés keretében kell, hogy történjen.

Tehát ha mondjuk havi gyakoriságú bev.besorolásod van.., de a 01-es vonatkozásában csak a cégautó adóban vagy érintett ... ha akarod nyugodtan beadhatod havi gyakoriság jelöléssel és a havi..oszlopban 01.01-12.31. időszakra az NY-et és minden negyedévi cégautó adó bevallási esedékesség idejére beadhatod magát a 01-est.., ami mivel határidőn belül történik, nem önellenőrzés..
Üdv.




mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

01-es bevallás

HozzászólásSzerző: sz.judit » csüt. feb. 06, 2014 9:37 pm

Szia. Szerintem a havi bevallású 01-esre beadhatod az Ny-et 01.01.-12.31 időszakra, cégautóadóra vonatkozóan negyedév időszakra és megjelölve, hogy ez cégautódadóra vonatkozik, adod majd a 01-et, és így nem lesz önellenőrzés. Üdv.
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

01-es bevallás

HozzászólásSzerző: Bakosné » pén. feb. 07, 2014 8:31 am

A 01-es az a nyomtatvány, amit többször is be lehet-kell adni más-más időszakra. Lehet havi, (ha valaki havi bevalló) lehet negyedéves mint a cégautóadó, és lehet éves a TA feltöltés miatt. Határidő lejárta előtt nem önellenőrzés, csak a késik.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

01-es bevallás

HozzászólásSzerző: Stefani1 » pén. feb. 07, 2014 8:41 am

Ha havi bevalló vagy, és nincs havonta adatod akkor beadod a NYILATKOZATOT egész évre.
A cégautó bevallását negyed évente kell teljesíteni, így azt küldheted negyed évre a 01-esen.
Év végénél pedig ha TAO feltöltésre vagy kötelezett beadod ismételten ezt a 01-es nyomtatványt.
Tehát végül is a 01-esen így két fajta adód vallasz, két (egyszer négy n.év, egyszer egy teljes évet)különböző időszakokban, amire ugyan egy nyomtatvány van, míg a nyilatkozaton vallod, hogy 01-es bevallás tekintetében a többi egyéb adóra (amit havonta kell teljesítened) nulla a bevallási kötelezettséged.
Stef
Stefani1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

01-es bevallás

HozzászólásSzerző: formel1 » pén. feb. 07, 2014 10:11 am

A héten NAV-os előadáson hangzott el, hogy nem kell sem nullásan 01-et, sem NY-t küldeni azoknak akiknek nincs a bevalláson levő adókra tekintettel kötelezettsége.

Konkrétan megkaptuk a kivetített anyagot, erről másolom ide:
" a 01-es bevallást annak az adózónak kell benyújtania, aki a bevalláson szereplő bármely adónemnek alanya az adott időszakban. Az adónemnek alanya kifejezés e tekintetben azt jelenti, hogy keletkezik 0 összegtől eltérő bevallási és befizetési kötelezettség az adott időszakban."

Móni
formel1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

01-es bevallás

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. feb. 07, 2014 11:13 am

Szia! Nekem a konkrét kérdésem a NAV-hoz az volt.., hogy a 01-esen szereplő egyéb adók vonatkozásában ide értve még a cégautó adót is.. a havi bevallás gyakoriság mellett nemleges lenne a 01-es havonta.., viszont a cég társasági adóalany és ráadásul társasági adófeltöltésre kötelezett, ami feltöltési kötelezettségről évvégén dec.20-ig kell bevallást adni..

Arról, hogy a feltöltés nulla lesz-e, vagy lesz pozítív nullától magasabb összegű kötelezettség azt évközben nem lehet tudni..

Kérdés: Mit tegyek.. Megtehetem-e, hogy januártól novemberig nem adok se NY-et, se 01-et.. majd decemberben pedig beadom a tao.feltöltés miatt a 01-et, és kalap, továbbá nem adok semmit következő év 02.25-ig sem??

Hát mit mondjak a válaszok amiket kaptam csak összevisszaság volt.. Ezért én azt csinálom, hogy a havi bevallósnak beadom (előre) egész évre havi jelzéssel az NY-et a 01-re és az évet követő 02.25-ig szintén adok NY-et, mint éves.. közben pedig dec.20-ig beadom a tao feltöltéses bevallást határidőre..

Aki éves gyakoriságú és nem volt bevallani valója a 01-en, annak csak a t.évet követő 02.25-ig adok egy NY-et éves jelöléssel (utólag)..

És csináljanak azt amit akarnak.. egy biztos, még egyszer nem köthetnek belém, hogy nem ment a 01-el kapcsolatban bevallás annak, akinek nem volt mit bevallani a 01-en..

Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

01-es bevallás

HozzászólásSzerző: ticus » pén. feb. 07, 2014 8:29 pm

Köszi Móni, én is egyre többször ezt hallom, csak sajnos már nem hisszük el, ezért inkább beadunk mindent nullásan.

ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

01-es bevallás

HozzászólásSzerző: formel1 » szomb. feb. 08, 2014 9:13 am

Én is akkor lennék ebben 100 %-ig biztos, ha a NAV oldalára feltennének egy tájékoztatót, amiben egyértelműen leírják...
Móni
formel1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron