Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kényszertörlési eljárás

Elektronikus bevallás

Kényszertörlési eljárás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Volt már valakinek "szerencséje" ehhez az eljáráshoz (vagy legalább elméletben perfekt, egyáltalán foglalkozott a témával valamilyen szinten)?
A törlésre a Beszámoló letétbe helyezésének elmulasztása miatt került sor.
A kérdéseket majd azután, ha lesz jelentkező.
Köszi!
Nelly
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kényszertörlési eljárás

HozzászólásSzerző: SZESZE » hétf. okt. 28, 2013 7:21 pm

Szia Nelly!
Nekem van egy, de arra vártam, hogy hátha valaki felteszi a kérdést! Nekem olyan van, hogy kétszer nem vették át a levelet a NAV-tól és kényszertörlés alatt van a társaság! Még nem nyújtottunk be semmit, de nekem azt mondták, hogy azzal a nappal amikor törölték ill. bejegyezték a kényszertörlést, a megszűnéssel kapcsolatos bevallásokat kell benyújtani! Az összeset, amit ilyenkor szoktunk!
Úgy hogy én még csak ennyit tudok róla! Én is várom, hogy valaki segítsen!
Üdvözlettel
SZESZE
SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kényszertörlési eljárás

HozzászólásSzerző: peppa76 » szer. okt. 30, 2013 6:20 am

Sziasztok!
Nekem volt egy cégem, évekig nem adott be semmit a könyvelő és ezért elrendelték a kényszertörlést. Többször kaptak felszólítást, de az ügyvezető sajnos nem volt elég körültekintő és csak oda adta a könyvelőnek a felszólításokat. A végén kapott egy jogerős határozatot, annak dátumáig kellet minden bevallást, beszámolót beküldeni utána, a hivatalból kijelölt felszámoló készített mindent. Végén a hatóság leellenőrizte.
peppa76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:30 am

Kényszertörlési eljárás

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. okt. 30, 2013 12:15 pm

Sziasztok!
Nekem van egy. Bt. kültagjának címén van a társaság székhelye. Összevesztek, így a hapsi nem veszi át aleveleket. Céget tavaly 12.21-vel kényszertörlési eljárással megszüntették. Megpróbáltam beadni a záró bevallásokat, erre azt kaptam vissza, hogy nem fogadják be, mert a cég él. Azóta áll az ügy és nem tudom mi a teendő. Cégbíróság szerint megszűnt a cég, a NAV szerint meg élő.
üdv
Tica
3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Kényszertörlési eljárás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. okt. 30, 2013 12:46 pm

Köszi az eddigi hozzászólásokat, természetesen várok még továbbiakat, azért is tettem fel ennyi pontot, hátha több hsz. érkezik.

Marha jó! Egyre inkább homályosodik a kép, pedig azt hittem tiszta sor!

Nálam a következő a helyzet. Beszámolók nem lettek közzétéve (2011, 2012, de csak 2011. miatt törölték a céget. 2013. júliusban kapott az üv az adószám törléséről a nav-tól határozatot.
Nemrégiben pedig a cégbíróságtól, idézem:
Végzés (1.) (kelt 2013. szept.23.
"A bíróság elrendeli a cég kényszertörlési eljárásának megindítását, és egyidejűleg a kényszertörlésre vonatkozó adatok bejegyzését a cégjegyzékbe,...cégközlönyben közzéteszi.......
A kényszertörlési eljárás kezdő időpontja:2013. aug. 1. napja.
fellebzésnek helye nincs"

Végzés (2) (kelt 2013. szept.23)
"felhívja a cég vezető tisztségviselőjét és egyetlen tagját a végzés kézbesítésétől számított 30 napon belül a cég vagyonára és kötelezettségeire vonatkozóan nyújtson információt a 2006. évi V. tv 117.§ (3) bekezdése alapján.
"Felhívja, hogy a fenti határidőn belül gondoskodjon az iratok elhelyezéséről és az adózás rendjéről szóló törvény szerinti kötelezettségének teljesítéséről, és ezek megtörténtét a cégbíróságnál igazolja."

Végzés (3) (kelt 2013. szept. 23)
a bíróság hivatalból elrendeli az alábbi változások bejegyzését:
xy kft
A változás(törlés) időpontja: 2013. 08.01.
Törlés kelte: 2013.09.23.
A kényszertörlési eljárás adatai:
A k.törlési eljárás kezdetének dátuma: 2013.08.01.
Változás időpontja:2013.08.01.
Bejegyzés kelte:2013.09.23.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kényszertörlési eljárás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. okt. 30, 2013 12:51 pm

4. hsz folytatása:

Tehát ha jól gondolom 2013. júl. 31-gyel kellene egy beszámolót készíteni, ezzel a dátummal záró bevallásokat, 08, áfa stb... Vagy mégsem?
A 2013-as Beszámolót közzétenni, az elmaradottakat is (2011, 2011)????
Lenne néhány önellenőrzés, 1029, 1129, valamint 2010 és 2011-es áfák, meg pótlás 2012-13-ra. Na ezekkel mi a helyzet? Önellenőrzéseket nyújthatok be?
Kész vagyok teljesen, ráadásul jövő hét elején lejár a határidő.
Na és még azt nem tudom, hogy hogyan kell igazolni a CB felé:
"Felhívja, hogy a fenti határidőn belül gondoskodjon az iratok elhelyezéséről és az adózás rendjéről szóló törvény szerinti kötelezettségének teljesítéséről, és ezek megtörténtét a cégbíróságnál igazolja."

Csak ennyi a nyűgöm!
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kényszertörlési eljárás

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. okt. 30, 2013 2:41 pm

Szia!
Szerintem csináld meg az önellenőrzéseket és utána be kell adni a zárókat, úgy mintha "rendes" végelszámolás lenne.
Amit találtam: "egy üzleti évnek minősül az előző év mérlegforduló napját követő naptól a kényszertörlés időpontját megelőző napig terjedő időszak"
Azaz 2013.01.01-2013.07.31.
üdv
Tica
3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Kényszertörlési eljárás

HozzászólásSzerző: peppa76 » szer. okt. 30, 2013 7:18 pm

Az egészet, végelszámolásként kell kezelni. Esetedben, a kényszertörlés kezdő napja, 2013.08.01. tehát a bevallásaidat 2013.07.31. nappal zárod le.A mérleg dátuma 2013.01.01.-2013.07.31.
A bevallásoknál, minden bevallást a sajátján kell vallani, kivétel a 29-est, azt a 71-es bevallás helyettesíti. Az Nav felé küldendő bevallásoknál, a kényszertörlést megelőző nappal beadott bevallásoknál a "Bevallás típusa: V Bevallás fajtája: 1"kódot kell választani. Pl a 7.havi járulék, azaz 08-as bevallást a fenti kódokkal kell jelölnöd. Elviekben, a folytatás már a kijelölt felszámolóra vár. Egyébként a végelszámolás ideje alatt a bevallás fajtájánál 2-es kódot kell választani, a záró bevallásnál a 3-asat. pl a záró áfa bevallásnál, ha van bennragadt áfád, akkor a törvény által előírt határoktól függetlenül, vissza lehet és vissza is kell igényelni, az összeg kiutalását pedig kérni. Ha törli a Nav a céget, utána már nagyon nehéz, vagy akár lehetetlen is visszakérni a túlfizetéseket.
Az elmaradt mérlegeket is közzé kell tenni. Ha nem került valamelyik bevallás beküldésre, akkor azt pótolni kell, más esetben, ha módosításról van szó, akkor csak önellenőrizni lehet, de azt bármikor lehet.
Remélem, tudtam segíteni!
Üdv Petra!
peppa76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:30 am

Kényszertörlési eljárás

HozzászólásSzerző: afg » csüt. okt. 31, 2013 1:28 am

A kényszertörlést a 11 EB elmulasztása miatt indították. A NAV az adózót felszólította, bírságolta, határidőt adott, és ha erre sem reagált az adózó, akkor ezek után a NAV az adószámot törölte. Ha a CB(cégbíróság) végzésére sem lett benyújtva a 11 EB akkor tényleg elindította a CB a kényszertörlést. Ha pótoljátok a kért 11 EB-t, akkor én úgy tudom, kérhető az adószám ismételt megállapítása a NAV-tól.
Arra majd ismét figyelni kell, hogy a 12 EB is legyen rendezve, mert szerintem arra is majd vizsgálódnak, nehogy az miatt újra töröljenek.

A CB a kényszertörlési eljárás során vagyont kutat. Így átmehet végelszámolásba vagy felszámolási eljárásba, attól függ mennyi vagyont talál.
Amire azonban a CB-nál ténylegesen törölve lesz a cég az még elég sok időt vesz igénybe, jó pár hónapot.
A NAV-nál egyébként ilyenkor "csak" az adószámát törik a cégnek. A társaságot a CB törli, és majd csak akkor nem lesz „élő” az adóhivatalnál, ha a cégjegyzékből is törlik, mint például egy végelszámolás befejezésénél,végénél,jogutód nélküli megszűnésnél.

A kényszertörlést egyébként más okból is indíthatják, például Art. 24/D. § miatti törlés esetén is.

Ha nem az EB, hanem a többi bevallások maradnak el, és 365 napon belül nincsenek pótolva, akkor az miatt először felfüggeszthetik az adószám alkalmazását..
A kérdéses esetben, azonban az EB maradt csak el, ha jól olvastam.
afg
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kényszertörlési eljárás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » vas. nov. 03, 2013 4:06 pm

Most már csak azt nem tudom, hogy

"felhívja a cég vezető tisztségviselőjét és egyetlen tagját a végzés kézbesítésétől számított 30 napon belül a cég vagyonára és kötelezettségeire vonatkozóan nyújtson információt a 2006. évi V. tv 117.§ (3) bekezdése alapján."- a cégbíróságnak is megküldöm a beszámolót, vagy csak kivonatot a követelésekről és kötelezettségekről?


"Felhívja, hogy a fenti határidőn belül gondoskodjon az iratok elhelyezéséről és az adózás rendjéről szóló törvény szerinti kötelezettségének teljesítéséről, és ezek megtörténtét a cégbíróságnál igazolja."- hogyan kell igazolni, a bevallásokból meg nyugtákból másolat, vagy mi?
Köszi!

Afg! Köszi, de írtam is, fellebbezésnek helye nincs, de nem is akarná visszaállítani a tulajdonos.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég