Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénzmosás elleni mintaszabályzat

Adatszolgáltatás

Pénzmosás elleni mintaszabályzat

HozzászólásSzerző: tarkalepke » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Vészesen közeledik a Pénzmosás elleni szabályat átdolgozásának (elkészítésének) határideje. Számomra a NAV-os mintaszabályzat nem nyújt igazi mintát, mert nem igazán adja meg a konkrét belső szabályozás ajánlott szövegű tartalmát. Tud-e valaki ilyet, akár valahonnan pénzért megrendelhetőt ami a legkisebbek, többnyire egyedül dolgozó könyvelők számára is átvehető, adaptálható lenne?
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Pénzmosás elleni mintaszabályzat

HozzászólásSzerző: tarkalepke » szer. szept. 18, 2013 7:21 am

Közben megoldódott a problémám.
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Pénzmosás elleni mintaszabályzat

HozzászólásSzerző: Bo-zso » hétf. szept. 23, 2013 8:25 pm

Hátha valakinek segít:

Főlap / Pénzmosás / Felügyeleti tevékenység
Betűméret növeléseBetűméret csökkentése
2013.07.24.
Kijelölt személy bejelentése nyomtatvány

A nyomtatvány letölthető DOC formátumban.
Share
Kapcsolódó anyagok
Letölthető dokumentumok

kijelolt_szemely_bej_nyomtatvany.doc (44KB)

http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugyeleti_tevekenyseg/kijelolt.html

Nem az átdolgozott szabályzatot, hanem csupán a doc csatolmányt kell beküldeni szept. 28-ig (az átdolgozott szabályzatot az irodánkban kell őrizni, esetleges ellenőrzéskor bemutatni)
Bo-zso
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:32 am

Pénzmosás elleni mintaszabályzat

HozzászólásSzerző: ticus » hétf. szept. 23, 2013 9:23 pm

Bo-zso, hol találtad, hogy a csatolmányt be kell küldeni? Én mindenhol azt olvastam, hogy a már jóváhagyott szabályzattal rendelkezőknek és a tevékenységüket 2007. december 15. előtt kezdőknek nem kell a szabályzatot beküldeni, de sehol nem láttam, hogy a csatolmányt igen.
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Pénzmosás elleni mintaszabályzat

HozzászólásSzerző: Bo-zso » kedd szept. 24, 2013 11:51 am

A fent berakott linken találtam a nyomtatvány!

http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugyeleti_tevekenyseg/kijelolt.html

továbbá

http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugyeleti_tevekenyseg/tajekoztatas_20130710.html?query=p%C3%A9nzmos%C3%A1s


Kérjük, hogy azon szolgáltatók, akik a tevékenységüket a módosítás hatályba lépése (2013. július 1-je) előtt kezdték meg, és a Pénzmosás Elleni Információs Iroda – illetve jogelődje – által jóváhagyott szabályzattal rendelkeznek, azok az átdolgozást követően NE küldjék meg újból a szabályzatot jóváhagyásra.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

továbbá

http://www.5percado.hu/egyeb-adok?cim=dr-gal-istvan-laszlo:-a-penzmosas-es-a-terrorizmus-finanszirozasa-megelozesevel-es-megakadalyozasaval-kapcsolatos-jogi-szabalyozas-leglenyegesebb-modositasai-2013-julius-1-jetol&id=246

Dr. Gál István László: A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzésével és megakadályozásával kapcsolatos jogi szabályozás leglényegesebb módosításai 2013. július 1-jétől

Határidőt ír elő a Pmt. a módosítás szerint a kijelölt személy (pénzmosási felelős) nevének a bejelentésére.
Bo-zso
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:32 am

Pénzmosás elleni mintaszabályzat

HozzászólásSzerző: ticus » kedd szept. 24, 2013 11:59 am

Ezeket én is olvastam, az első- ahogy be is másoltad- kéri, hogy NE küldjük be újra a szabályzatot, a második pedig azt írja:

"Határidőt ír elő a Pmt. a módosítás szerint a kijelölt személy (pénzmosási felelős) nevének a bejelentésére. A szolgáltató tevékenységének megkezdését követő öt munkanapon belül kell majd a pénzmosási felelőst kijelölni és a nevét bejelenteni a NAV PEII-nek. "

Én nem tudom ebből leszűrni azt, hogy annak, aki a tevékenységet eddig is folytatta, most be kellene küldeni a nyomtatványt.
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Pénzmosás elleni mintaszabályzat

HozzászólásSzerző: Bo-zso » kedd szept. 24, 2013 12:12 pm

Figyu, más fórumon már olvastam ezt az infót, ám vedd elő a
2013. évi LII. törvény-t , ami vadonatúj paragrafusokat tartalmaz, (CD jogtárban a közlönyállapotban nézd meg) , újdonság benne a "kijelölt személy", utolsó mondatot tanulmányozd, kell hozzá az értő olvasás.


14. § A Pmt. 23. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:

(3) A szolgáltató köteles a tevékenységének megkezdését követő öt munkanapon belül kijelölni - a szervezet sajátosságától függően - egy vagy több személyt (a továbbiakban: kijelölt személy), aki a szolgáltató vezetőjétől, alkalmazottjától és segítő családtagjától az (1) bekezdés alapján érkezett bejelentést a pénzügyi információs egységként működő hatóságnak haladéktalanul továbbítja. A kijelölt személy nevéről, beosztásáról, valamint az ezekben bekövetkezett változásról a szolgáltató a kijelöléstől, a változástól számított öt munkanapon belül köteles a pénzügyi információs egységként működő hatóságot tájékoztatni.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Egyébként a könyvvizsgálók már korábban kaptak ilyen feladatot:
Tájékoztatás a pénzmosás és terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló belső szabályzatok NAV felé történő továbbításáról

2011. december 2.

Felhívjuk a Tisztelt könyvvizsgáló kollégák figyelmét arra, hogy a könyvvizsgálóknak csak kijelölt személyre vonatkozó bejelentési kötelezettségük van a NAV BF Pénzügyi Információs Főosztálya felé, belső szabályzatuk megküldése nélkül. A felügyeleti jogkört a hivatkozott főosztály a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló 2007. évi CXXXVI. törvény (továbbiakban Pmt.) 23. § (2) bekezdése szerinti kijelölt személy bejelentésénél gyakorolja. A Pmt. 33. §-ának (3) bekezdése alapján a szabályzatok tekintetében a könyvviteli (könyvelői) tevékenységet végző szolgáltatókra terjed ki a Pénzügyi Információs Főosztály ellenőrzési jogköre.

A NAV jelzése értelmében a tévesen beküldött szabályzatok kezelése jelentős többletmunkát eredményez hivataluk részére.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Pénzügyi Információs Főosztály honlapján ( www.vam.gov.hu/pio ) megtalálható a kijelölt személy bejelentésére vonatkozó nyomtatvány, mellyel a könyvvizsgálók eleget tehetnek a kötelezettségüknek.


http://www.mkvk.hu/kamarai/penzmosas/pmt_NAV

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Végül, ha nem hiszed, hivd fel őket: 06-1-4309-466, fax 061-4309-305, mél: fiu@nav.gov.hu
Bo-zso
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:32 am

Pénzmosás elleni mintaszabályzat

HozzászólásSzerző: ticus » kedd szept. 24, 2013 12:23 pm

Köszi, megtettem, azt a tájékoztatást kaptam, hogy aki már beküldte a szabályzatot, és abban benne volt a kijelölt személy, annak nem kell beküldeni a bejelentőt, csak változás esetén.
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Pénzmosás elleni mintaszabályzat

HozzászólásSzerző: Bo-zso » kedd szept. 24, 2013 1:10 pm

Nos, akkor most már egyértelmű a dolog.
Mondjuk , a patent az lett volna, ha a NAV tájékoztatója is tartalmazta volna az általad közölteket. Egyébként a pénzmosás vizsgálatára kijelölt intézmények ide-oda - átszervezése is alaposan megnehezíti a dolgunkat, hogy most mit tegyünk.
Ezt is olvastam, ezért irtam a fentieket:

"aki ORFK-nak küldte a szabályzatát anno, az nézze meg, hogy a 2007-es változáskor beküldte-e a VPOP-nak, vagy később a NAV PEII-nek - NAV Pénzmosás Elleni Információs Iroda- a kijelölt személy nyomtatványát, ha nem, akkor küldje be, mehet e-mailben is (ORFK nem adott át nekik semmi adatot, úgyhogy semmit nem tudnak a régiekről, ezért ha menne bejelentés, azt nem tudnák beazonosítani)
Akinek már van jóváhagyott szabályzata (2007 előtti vagy utáni, mindegy), az csak aktualizáljon, és tegye be a régi mellé, esetleg ha van alklalmazott, az legyen az új alapján kioktatva! "
Bo-zso
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:32 am

Pénzmosás elleni mintaszabályzat

HozzászólásSzerző: ticus » kedd szept. 24, 2013 1:42 pm

Köszi, jó, hogy sikerült átbeszélnünk.
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron