Adófórum

Adózási és számviteli információk

Különadó sora a bevallásban

TAO

Különadó sora a bevallásban

HozzászólásSzerző: Brokkoli » kedd máj. 15, 2007 11:18 pm

Kedves válaszadók!

Köszönöm a hozzászólásokat, de igazándiból nem vagyok meggyőzve..:-( Mivel én úgy értelmezem, hogy a kezdő vállalkozás nem az üzleti évtől eltérő.. olvastam a kitöltőt is, meg néhány helyen próbáltam a neten is körülnézni, de nem lettem okosabb. Az apeh-től meg már nem is várok segítséget... Nem látom, hogy miért ne kellene a kezdő cégnek a NEM előtársasági időszakára fizetni? Miért képez kivételt? Mert erre én legalábbis semmilyen kikötést nem találtam. Az eltérő üzleti év fogalma sztem mást jelent (a kitöltőben fel is sorolja tételesen az ide tartozókat). Úgy gondolom, hogy egy apeh bevallás ellenőrző programjában lévő hiba nem lehet meggyőző érv egy ellenőrzés és bírság során. Szóval én inkább valami állásfoglalásra várok, ill. kutatok utána, de nem találok:-(

UI. azért elgondolkodtató, hogy milyen véleménykülönbségek vannak és hogy mennyire nem tiszta ez a dolog (sem). Miért nem lehet egyértelművé tenni egy ilyen fontos dolgot? vagy ne kérdezzek plátóit?:-)))

Brokkoli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Különadó sora a bevallásban

HozzászólásSzerző: tepimail » szer. máj. 16, 2007 6:50 am

Brokkoli!

Az előtársasági időszakot követő "tört" évre a Kjtv. 5.§ (3) bekezdése miatt nem kell fizetni. Ha a "tört" év első napja augusztus 31-ét megelőzi, akkor ezen adóév első napján még nem volt hatályban a törvény.  

üdv:tepimail

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Különadó sora a bevallásban

HozzászólásSzerző: tepimail » szer. máj. 16, 2007 7:15 am

Elfelejtettem ideírni, hogy a kitöltési útmutató 3.1. pontjának második "-" jele alatt megtalálod a tört év felsorolását, de a C blokkban nem kell jelölni. Csak akkor kell ha fordulónap nem 12.31. ahogyan ezt Zsuzsival már kitárgyaltuk.  

tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Különadó sora a bevallásban

HozzászólásSzerző: nagyzsuzsi » szer. máj. 16, 2007 2:17 pm

Sziasztok! Közben sikerült az APEH központi számán végre beszálnem egy értelmes emberrel, és ő is azt erősítette meg, hogy nem kell számolni annak, aki nem január elsejétől illetve szeptember 01-után -tól működik. Szóval az én esetemben a bejegyzés január 04.-e, tehát nekem nem kell számolni különadót. Lehet hogy a végére jutottunk? Üdvözlök mindenkit nzsuzsi
nagyzsuzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Különadó sora a bevallásban

HozzászólásSzerző: Brokkoli » szer. máj. 16, 2007 7:15 pm

Köszönöm a hozzászólásokat,

akkor lezártnak tekinthetjük sztem a témát:-) Én sem számolom ezek alapján a cégemnél a különadót (kis öröm az ürömben), ez jó hír, bár sztem a törvényhozók nem jószívűségből hagyták ezt így....

B.

Brokkoli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron