Adófórum

Adózási és számviteli információk

pénztárgép?

Adatszolgáltatás

pénztárgép?

HozzászólásSzerző: Ercsi66 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szerintetek mit kell tennie annak a cégnek, aki évek óta nem használja a régi pénztárgépét, már nincs üzlete, csak otthon végeznek némi tevékenységet (névjegykártya, bélyegző, egyéb grafikai szolgáltatás)? Be kell jelenteniük valamin (és ha igen milyen nyomtatványon), hogy már nem használják a pénztárgépet és ezért nem cserélik online készülékre? Csak arról olvastam, hogy azoknak mit kell tenni, akik a régi leselejtezik ugyan, de lesz helyette új...

A segítséget előre is köszönöm!

Erika
Ercsi66
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

pénztárgép?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » hétf. aug. 26, 2013 9:08 pm

Azt írod évek óta nem használják a gépet,...
már régen el kellett volna vinni egy szervizbe, lezáratni, a szerviz szolgáltat adatot a használaton kívül helyezésről is a NAV-nak a PTGTAX-on, korábban azt hiszem EPTG volt a nyomtatvány.

Ha ez a gép nem alakítható át online típusra, akkor selejtezni kellene szerintem.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

pénztárgép?

HozzászólásSzerző: hrvatis » kedd aug. 27, 2013 9:00 am

Éves memória kiíratás volt legalább?
Én is úgy tudom, az üzemen kívüli pénztárgépeket a szervízek jelentik be az APEh-nak.
A.
hrvatis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

pénztárgép?

HozzászólásSzerző: formel1 » kedd aug. 27, 2013 8:07 pm

Szia Erika !

Az "én vállalkozóm" is megszüntette a pénztárgép használatot augusztus elején.
Ki kell íratni a szervízessel a memóriát, azt ki is szereli, és ad mellé egy jegyzőkönyvet. Felírja a zárások számát, törlések számát, összes beütött bevételt, stb.
Ő is jelenti a NAV felé a kivonást, de az üzemeltetőnek IS be kell adni az eseményről a PTGTAXUZ nevű nyomtatványt a használatból való kivonást követő 5 napon belül !
Móni
formel1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

pénztárgép?

HozzászólásSzerző: tarkalepke » szer. aug. 28, 2013 6:37 am

Móni válasza után fogalmazódott meg bennem a kérdés: akik átváltanak az új pénztárgépre, azoknak a régi gépekkel majd ugyanezt meg kell csinálni? (kiíratás, PTGTAXUZ-on jelentés)
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég