Adófórum

Adózási és számviteli információk

kieg.tev. e.v.jövedelmi határa

Egyéni vállalkozók

kieg.tev. e.v.jövedelmi határa

HozzászólásSzerző: TOROK » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

60 éves vagyok és a 40 éves munkaviszonyom miatt kieg. tev. nyugdijas egyéni vállalkozó.Mellette Ausztriában hivatalosan heti 25 órára bejelentett munkavállaló.
Kérdéseim.
Itthon továbbra is fizetnem kell-e a 6660,- eü-i szolg.járulékot.
Amennyiben a kinti bruttó jövedelmem meghaladja a magyar min.bér 18szorosát le kell-e mondanom a magyar nyugdijamról./szerintetek melyik napi árfolyamon számolom át ha mindez év közben történik. /
Válaszotokat köszönöm.
TOROK
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:31 am

kieg.tev. e.v.jövedelmi határa

HozzászólásSzerző: kriszta4 » vas. aug. 25, 2013 8:32 pm

Szia!
A 6660.- Ft-ot az egyéni vállalkozásra tekintettel fizetned kell, hiába van munkaviszonyod ausztriában, ha mo-n lenne mviszonyod, akkor is kell fizetned.
A másik kérdésedre: mint írod, a 40 éves mviszonyod miatt vagy kieg.EV. én úgy tudom, akkor a keresetkorlát nem vonatkozik Rád. De amennyiben mégis vonatkozna, akkor vagy a kézhezvétel napján, vagy az előző hó l5-én érvényes MNB árfolyamon forintosíthatod a külföldi jövedelmedet.
kriszta4
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

kieg.tev. e.v.jövedelmi határa

HozzászólásSzerző: gariv » kedd aug. 27, 2013 11:22 pm

Szia!
2013-as évben rád ( akik elérték a 40 éves jogosultsági időt, de még nem érték el az öregségi nyugdíjra jogosultság korhatárát) vonatkozik a keresetkorlát keretösszeg 2013-ban az aktuális minimálbér 18 szorosa, azaz 1.764.000 Ft.

Vigyázz nehogy elveszítsd a nyugdíjadat.

Ha ez fennállna, akkor mielőtt átlépnéd ezt a határt, akkor az EV-ból adnál számlát, és megszüntetnék az osztrák munkaviszonyodat.
Persze az egyéni vállalkozásodban legyen olyan tevékenységed ami alapján ki tudod a számlát az osztrák cégnek állítani.
Majd az EV-ban pedig nem jövedelemként vennéd ki.

2014-ben ez megváltozik, és eltörlik a keresetkorlátot. Legalább is én így olvastam.

Évi

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 109 vendég