Adófórum

Adózási és számviteli információk

termékdíj visszaigénylés

Elektronikus bevallás

termékdíj visszaigénylés

HozzászólásSzerző: Alastor » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,
több törvényt, rendeletet, fórumot átnéztem, de konkrétan erre nem találtam megoldást, hálás lennék a segítségért
a cég csomagolóanyagot és egyéb termékdíjas termékeket szerez be (ezeket felhasználjuk a gyártásban), mi megfizetjük a termékdíjat a beszállítóknak, ők pedig bevallják és megfizetik. Most kaptuk azt az információt, hogy export esetén vissza lehetne igényelni az arányos termékdíjat, de mi ez megtehetjük-e, ha igen min, hogyan, van-e valamiféle egyéb bejelentkezési kötelezettség, vagy lecsúsztunk - e már róla, 2012 január 1-től kezdve szeretnénk visszaigényelni. Előre is köszönöm a válaszokat, vagy akár útmutatást is

Tisztelettel,
Alastor
Alastor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:33 am

termékdíj visszaigénylés

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » csüt. aug. 22, 2013 7:31 am

Szia Alastor!

Itt egy link http://bovaconsulting.hu/termekdij_bevallas.html itt elég részletesen ír róla.

Úgy tűnik, hogy a 2012-es évre a 12KTBEV lesz a Te bevallásod (2013-ra pedig a 13KTBEV), a kitöltési 11. oldalán van a visszaigénylés, miszerint termékdíj visszaigénylésére a visszaigénylésre való jogosultság keletkezésének időpontja szerinti bevallásban van lehetőség. De azért olvasd át rendesen a kitöltésit, mert én csak célirányosan néztem meg :).

Viki
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am


Vissza: Elektronikus bevallás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron