Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

Egyéni vállalkozók

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » szomb. júl. 27, 2013 1:41 pm

Szia!

Francia munkáltatója volt, az alábbiakat kapta: munkaszerződés, ebben fel volt tüntetve a munkaideje illetve a kinti biztosító száma, amit az oep-es bejelentőlapra rá kellett írni. Szintén a kinti munkáltatótól (vagy az ő közbenjárásával) kapott A1/E101 igazolást. Ezeket lemásoltam, eltettem, nav nem kérte, de ahogy utánanézegettem, ezzel igazolja azt, hogy a munkaviszony idejére kint biztosított.

106-osról úgy dereng, hogy az annak kell, aki nem ott él, ahol biztosított. Évekkel ezelőtt segítettem utánanézni pár dolognak egy nyugdíjas néninek, aki a fiához költözött ki Németországba, neki kellett ilyen, mivel nyugdíjasként Mo-n biztosított, de nem itt él már. Szóval szerintem téged ez nem érint.
104-es pedig úgy tudom akkor kell, ha valami ellátást igényel és igazolni kell hozzá a kinti beszámítható biztosítási időt (pl. gyed esetén)

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. júl. 27, 2013 6:46 pm

Köszönöm a választ.
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: opika » szomb. júl. 27, 2013 10:15 pm

A NAV jól mondta, hogy nem fogadja el a kinti munkaviszonyt. Az OEP-nél is jól mondták, hogy egyidejűleg csak egy államban lehet biztosított. Ebből következően Magyarországon megszűnik a biztosítása (1041-es). Amikor hazajön, akkor pedig újból be kell jelenteni biztosítottként.
Azt is jól mondták, hogy amíg külföldön biztosított, abban az időben az egyéni vállalkozása utáni járulékot is a külföldi államban kell megfizetni. Itt viszont már pontosan kell tudni, hogy erre az esetre az adott külföldi állam társadalombiztosítása hogyan rendelkezik. Azért gondolom, hogy ez idő alatt itthon nem gyakorolja a vállalkozói tevékenységét. Az eljárási szabályokat, hogy mikor melyik állam jogát kell alkalmazni, mikor van lehetőség választani, hogy melyik államban legyen biztosított a Tbj. végrehajtására kiadott kormányrendelet 23 §-27/B §-ban található meg.
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Egyéni vállalkozó EGT munkaviszonnyal

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » vas. júl. 28, 2013 9:40 am

Hát, elnézést, ha téves infót adtam, engem tavaly a fentebb leírtak szerint tájékoztatott a nav...
sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég