Adófórum

Adózási és számviteli információk

cégautó adó és pénztárgép mentesség

Egyéni vállalkozók

cégautó adó és pénztárgép mentesség

HozzászólásSzerző: Jozsi81 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A következő két kérdésre szeretnék választ kapni:
1. Másodállású egyéni vállalkozó vagyok és szeretnék a benzines személyautómra költséget elszámolni havi szinten. Kérdésem, hogy milyen esetben kell cégautó adót fizetni és havi szinten mekkora összeget lehet elszámolni és milyen formában? (pl. javítási költség elszámolható-e? stb.) Sajnos eléggé félreérthető információkat kaptam erről a témáról és szeretnék biztosat tudni. Gondoltam kisteherautó beszerzésre is, de két autót fenntartani nem olcsó. Havi futásteljesítmény kb. 800-1000 km lenne.

2. Milyen esetben lehet pénztárgép használat alóli mentességet kérni? Jelenleg a fő tevékenységi kör 477824 TEÁOR szám alatt fut, ami palackos gáz kiskereskedelem, ezt szeretném folytatni is. A jogszabály alapján szükség van pénztárgépre. Van most is, de csak aug. 31-ig használható. Utána viszont kellene beszerezni online pénztárgépet, de az nem nagyon érné meg nekem 150-200 ezer Ft-ot beruházni, viszont állítólag működnek cseretelepek pénztárgép nélkül, kézi nyugtával. Szóval ki lehet-e bújni alóla legálisan manapság?

Köszönöm a válaszokat!
Jozsi81
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:37 am

cégautó adó és pénztárgép mentesség

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. júl. 26, 2013 10:27 am

Forduljon könyvelőjéhez, adótanácsadójához. Ha nem kap tőle egyértelmű választ, keressen másikat.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

cégautó adó és pénztárgép mentesség

HozzászólásSzerző: bocsixxxx » kedd júl. 30, 2013 10:37 am

.
bocsixxxx
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:42 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 70 vendég