Adófórum

Adózási és számviteli információk

helyi iparüzési adónál anyagköltség

Egyéni vállalkozók

helyi iparüzési adónál anyagköltség

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. máj. 12, 2007 7:27 pm

Szia Mari! (2x ment)
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

helyi iparüzési adónál anyagköltség

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. máj. 12, 2007 7:31 pm

Szia Mari! Az SZJA-törvény szerint anyagköltség. Akkor Te milyen elgondolásból nem számolod annak, hiszen sok kisvállalkozónál ez a leglényegesebb anyagköltség, még a havi 500 km-nél is. (pl. nálam is) Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

helyi iparüzési adónál anyagköltség

HozzászólásSzerző: kohnmari » szomb. máj. 12, 2007 9:26 pm

Szia Napraforgó!

Azért nem számoltam eddig anyagköltségnek, mert én ezt először a 2006. május 25-i számviteli levelekben olvastam valamikor május végén, és addig már az összes iparűzési adóbevallást megcsináltam. Idén még egyetlen iparűzésit sem csináltam EV-nek. Most is erősen gondolkodom rajta, mert vannak önkormányzatok, ahol az összes bevallást ellenőrzik. Valahol írtam már a fórumon, hogy 2 könyvvizsgálót hívott a jegyző, igen megizzadtam, a támogatások ügyében, az egyik szerint ipa alap, a másik szerint  nem, végül felhívtak egy harmadikat, aki azt erősitette, hogy nem. Ez nekem családi gazdaságokat érintett, ahol 20 milliós támogatások voltak. Az egyéni vállalkozóim általában lusták arra, hogy útnyilvántartást vezessenek, havi 500 km-nél pedig nem olyan jelentős az üzemanyagköltség.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

helyi iparüzési adónál anyagköltség

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. máj. 17, 2007 8:09 pm

Köszi! Tudod az a szomorú, hogy hogy még az IPA alap ügyében is kétségeink vannak törvények/jogszabályok értelmezésében. Szerintem a "törvényalkotók"  igazándiból nem is mélyülnek el az ilyen kérdésekben, törje a fejét a h....e könyvelő, nekik ill. jogászaiknak így szereznek munkát. Azok az  önkormányzatok meg szégyeljék magukat, akik  a vállalkozóiktól még ezt a költséget sem fogadják el. Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 115 vendég

cron