Adófórum

Adózási és számviteli információk

Háziorvosoknak! Új OEP ellenőrzési útmutató

Számvitel

Háziorvosoknak! Új OEP ellenőrzési útmutató

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tájékoztató a vállalkozási formában működő egészségügyi szolgáltatók Egészségbiztosítási Alapból folyósított pénzeszközének felhasználásához és annak nyilvántartásához.

Letölthető innét: http://fakoosz.ewk.hu/feltolt/TAJEKOZTATO.pdf

A fenti linken található tájékoztató minden könyvelő számára, aki háziorvosi praxis számvitelével foglalkozik, kötelező irodalom! Milliókat leget bukni, ha nem figyeltek oda!
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Háziorvosoknak! Új OEP ellenőrzési útmutató

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. ápr. 03, 2013 5:02 pm

Valamiért dupla lett. Ezt lezárom.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Háziorvosoknak! Új OEP ellenőrzési útmutató

HozzászólásSzerző: FEJES » pén. ápr. 05, 2013 4:33 pm

szedlacsek ! Nem tudom megnyitni a fenti linket. Elküldenéd nekem emailban? Köszönettel : Lenke adoforum.kft@gmail.com
FEJES
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Háziorvosoknak! Új OEP ellenőrzési útmutató

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. ápr. 05, 2013 6:08 pm

az oep honlapján is megtalálható:
http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/SZAKMA/OEPHUSZAK_EUSZOLG/TIBI%20EGY%C3%89B/SZAKMAI%20ELLEN%C5%90RZ%C3%89S/T%C3%81J%C3%89KOZTAT%C3%93.PDF
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Háziorvosoknak! Új OEP ellenőrzési útmutató

HozzászólásSzerző: loncika » pén. ápr. 05, 2013 8:47 pm

Lányok!
Éppen beleolvastam és megállapitottam, hogy ez az utmutató szembe megy a Számviteli Törvényben előirtakkal és a TAO-val! Ez tényleg komolyan kell venni?
Mondjuk az egyéni vállalkozónál még csak csak elmegy a pénzforgalmi szemléletben való könyvelés, de egy SZT+TAO-s cégnél már nemigen. Ezentúl két külön könyvelést kell csinálni? Komolyan gondolták ezt?

Melyik évet kell már ezek alapján csinálni? Csak a 2013-ast vagy már a 2012-t is?
Tudtok olyan könyvelő programot ami képes lenne igy dolgozni vagy excel tábla is jó hozzá?
loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Háziorvosoknak! Új OEP ellenőrzési útmutató

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szomb. ápr. 06, 2013 8:59 am

Excel tábla is elég... De 2007-ig (elévülési időn belül) megnézhetik. Háborognak is a dokik ellene, halvány ígéret van rá, hogy ezt a dolgot még egyszer átgondolják, de a jelenlegi törvény (egészségügyi saláta) szerint joga és kötelessége az OEP-nek ellenőrizni. És komolyan kell venni. Igaz, pár per már folyamatban van ez ügyben az OEP-ellen, a doki vitatja a visszakövetelés jogosságát, de jogerős ítéletről még nincsen tudomásom. Addig viszont ez van, ezt kell "szeretni". Igaz, nem jogszabály, tehát lehet rajta jókat vitázni.

Elég sok dokival állok kapcsolatban, és azt kell mondjam, részben sajnos jogos ez a vegzálás, "hála" sok kontár könyvelő kollegának és a gazdasági analfabéta ügyfeleknek. Elképesztő dolgokkal találkozom könyvelési, adózási oldalról. Most vettem át egy háziorvosi kft-t. Csak imádkozhatunk, hogy ne suhintsák meg cca. 15 milliós bírsággal ( nem reparálható hibákról van szó, pl. minden egyes dolgozói bejelentése heteket késett, 5 fő esetében, és még sok egyéb más hiba is is van. 2010,2011-re a mérleget is újra közzé kell tenni, akkora bakik vannak.)

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég