Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fordított áfás beszerzés

ÁFA

Fordított áfás beszerzés

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban kérném a segítséget, hogyha árverésen 1 szgk-t és 1 tgk-t vásároltunk, és a kijelölt árverező fordított áfásan állította ki a számlát, akkor, ha értékesítjük a gépkocsikat akkor a számlát áfásan kell-e kiállítani.

Györgyi
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Fordított áfás beszerzés

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. márc. 21, 2013 1:57 pm

Amennyiben "áfás" vagy, és az Áfa tv 142. § e pontjának nem felel meg a váll.
g)182 a vállalkozásban tárgyi eszközként használt termék értékesítése, valamint egyéb, a teljesítésekor a szokásos piaci árat tekintve 100 000 forintnak megfelelő pénzösszeget meghaladó termékértékesítés, szolgáltatásnyújtás esetében, ha a teljesítésre kötelezett adóalany felszámolási vagy bármely más, fizetésképtelenségét jogerősen megállapító eljárás hatálya alatt áll;
úgy igen, áfásan értékesít, a szgk-t azonban lehet, hogy nem,szerintem, amennyiben az Áfa tv 87. §-ában írtak fennállnak.

87. § Mentes az adó alól a termék értékesítése abban az esetben, ha
a) az értékesítést megelőzően a terméket kizárólag a 85. § (1) bekezdése vagy a 86. § (1) bekezdése szerint adómentes termékértékesítéshez és szolgáltatásnyújtáshoz használták, egyéb módon hasznosították, és a termékhez adólevonási jog nem kapcsolódott;
b) az értékesítést megelőzően a termékhez kapcsolódó előzetesen felszámított adó a 124. és 125. § szerint nem vonható le.!!!!!!!!!
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fordított áfás beszerzés

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. márc. 21, 2013 2:13 pm

Szia Nelli!

Nem, nem áll a cég felszámolás alat stb.

Én úgy gondoltam, hogy mivel a beszerzéshez nem kapcsolódott áfa levonási jog, ezért ezeket a tárgyi eszközöket mentesen értékesíthetjük, ezért a 87 §-t alkalmazhatjuk. De nagyon bizonytalan vagyok benne, ezért kérdezem.

Györgyi
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Fordított áfás beszerzés

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. márc. 21, 2013 2:28 pm

Miért nem kapcsolódik áfa-levonás?
Ugyanúgy számolod el ezt a fajta fordított beszerzést, mint bármely mást, pl építőiparban.
Adófizetésre is a vevő, azaz Te vagy kötelezett.
Lesz fizetendő adód, és levonandód is ugyanakkor, amennyiben a levonást a tv nem tiltja, vagy nem adó (áfa)köteles tevékenységedhez használod.
A tgk esetében, mivel áfás tevékenységet végzel, ha tárgyi eszközként használnád, majd úgy értékesítenéd, de ha tovább értékesítési céllal veszed akkor is levonhatod az áfát. Szgk esetében ugye a tv 124-125.§-a tiltja a levonást, bizonyos esetekben megengedi, pl továbbértékesítési cél.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fordított áfás beszerzés

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. márc. 21, 2013 2:34 pm

Igazad van, látod én a gondolkodásomba ezt a nyavalyás levonod-befizeted dolgot nem is gondoltam át. Egyiket sem továbbértékesítési céllal vette a cég, hanem TE-nek. A szgk-nak semmiképpen nem vonta volna le az áfát, de a tgk-nak igen. Tehát ha jól okoskodom (de már be vagyok csavarodva a mai nappal) akkor ha eladja a cég, akkor a szgk-t nem áfásan adja el, de a tgk-t azt igen.
Jól okoskodom?

Györgyi
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Fordított áfás beszerzés

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. márc. 21, 2013 2:42 pm

Igen, tgk értékesítés áfás, szgk mentes szerintem.


Fordított áfás beszerzésnél a tgk-nál fizetendő ÉS levonható áfád is lesz, míg a szgk esetében CSAK FIZETENDő.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Fordított áfás beszerzés

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. márc. 21, 2013 2:54 pm

Köszi a segítséget

Györgyi
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 8 vendég

cron