Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkaidőkeret esetén fizetett ünnep

Tb, munkaügy, bérterhek

Munkaidőkeret esetén fizetett ünnep

HozzászólásSzerző: winnie777 » hétf. márc. 04, 2013 1:12 pm

Kedves Dodo!
Köszönöm a válaszod!
Nem értem azonban, hogy a vasárnapi pótléknak mi köze van az éjszakához?
Mi kaptunk egy körlevelet, hogy a vasárnapi pótlékot fizetni kell! Azt nem indokolták, hogy melyik bekezdésre való hivatkozással. Vasárnapi pótlékot a törvény alapján a többműszakos tevékenység keretében, a készenléti jell. munkakörben, ill. a kereskedelmi tv. hatálya alá tartozóknak kell fizetni.
Mi azon az állásponton voltunk (vagyunk), hogy rendeltetése folytán vasárnap is működő munkáltatónak minősül, így munkaszüneti napra is beosztható rendes munkaidő. (Természetesen 100% pótlékkal) Ebben az esetben - gondoltam én - nem kell vasárnapi pótlék sem. Ezért vagyok tanácstalan... Lehetséges az, hogy rendeltetése folytán vasárnap is működő, de kereskedelmi tv. hatálya alá tartozik, ezért kell pótlékot fizetni???
winnie777
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Munkaidőkeret esetén fizetett ünnep

HozzászólásSzerző: manó0511 » hétf. márc. 04, 2013 1:39 pm

Mi élelmiszerbolt esetén vasárnapi munkavégzésre 50%-os pótlékot számolunk el.
manó0511
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Munkaidőkeret esetén fizetett ünnep

HozzászólásSzerző: dodo2010 » hétf. márc. 04, 2013 3:32 pm

Kedves Winnie!
Kicsit én is elbizonytalanottam.
Ha ez segítség: munkajog.com
a munkajogi szakportálon le van írva.
Én úgy értelmezem, hogy vasárnapi pótlék csak akkor jár, HA három vagy több műszakos munkarendben foglalkoztatott, vagy pihenőnap összevonása esetén.

Holnap felhívom a munkaügyi felügyelőséget, hogy mondják már meg kinek jár a vasárnapi pótlék.(bérszámfejtés előtt vagyok, ezért lenne nagyon fontos)
dodo2010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Munkaidőkeret esetén fizetett ünnep

HozzászólásSzerző: winnie777 » hétf. márc. 04, 2013 3:48 pm

Az még a régi mt. szerint volt. Már nincs három műszak...
Az a baj, hogy ahány ember, annyi értelmezés. Nekünk már konkrétan előírták, hogy fizetni kell, ezzel nem is lenne probléma (Esetleg még az, hogy milyen időszakra. 0-tól24-ig vagy 7-től 22-ig???).
A nagyobbik bajom a munkaszüneti nappal van. Bejelentkeztem egy munkaügyis előadásra, addig gyűjtögetem a kérdéseimet.
winnie777
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Munkaidőkeret esetén fizetett ünnep

HozzászólásSzerző: dodo2010 » kedd márc. 05, 2013 2:11 pm

Ma beszéltem a munkaügyi felügyelőséggel.
Válasz: vasárnapi pótlékot fizetni kell.(Közben jött egy körlevél felsőbb körökből, ahol leírják :jár a vasárnapi pótlék)Kereskedelmi szolgáltatásnak számít a kút üzemeltetése is.(tavaly júliustól mi is számoltunk vasárnapi pótlékot)

Hogy milyen időszakra:vasárnap 0 órától 24 óráig.Havonta legalább egy vasárnap nem osztható be.
Még azt is megbeszéltem, amit eddig is így kezeltünk: munkakezdés előtt 5 perc, munkavégzés után 5 perc 50%-os túlórát kell számolni(ahány napot dogozott annyiszor 10 perc)+ ezekre az öt percekre 30%-os műszakpótlék is jár. Havi szinte kb.3 óra.Tehát erre is ügyelni kell.
Kedve winnie! Kérlek tudasd velünk majd a munkaügyi előadáson a fontos kérdésekben elhangzottakat.
üdv: dodo
dodo2010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Munkaidőkeret esetén fizetett ünnep

HozzászólásSzerző: harmatineandrea » szer. dec. 11, 2013 8:28 pm

Milyen pótlékot kell számfejteni, ha nem heti 6, hanem 7 napot dolgozik - úgy osztották be, hogy csak utána kapott 1 napot ráadásul. Én 100%-ot fejtenék, mert 1 nappal többet dolgozott, mint a megengedett. Vasárnapra én is számfejtek +50%ot, ha meg 22 óra után többet dolgozik mint 1 óra, további 15% éjszakai pótlékot is adok neki.

És ha nincs meg a 11 óra pihenőidő?

Tehát ha valaki a megengedett törvényes időt túllépi, helyes-e, ha pótlékkal rendezem ezt?
harmatineandrea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:32 am

Előző

Vissza: Tb, munkaügy, bérterhek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég