Adófórum

Adózási és számviteli információk

Lízingelt Tgk ÁFA X

ÁFA

Lízingelt Tgk ÁFA X

HozzászólásSzerző: Szirony1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

Arra keresem a választ ha a vállalkozás vesz egy tehergépkocsit mely után visszaigényelte az ÁFa-t, a 65 bevallásban nyilatkozott hogy az Art 37. §. (4a) bekezdése szerint minden számlát kifizetett, a fenti számlát önrészből és lízing útján fizetik meg akkor ez a számla kifizetettnek számít vagy nem. Lehetett volna nyilatkozni vagy nem?

Kérném véleményeteket

Köszönöm Zsolt
Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Lízingelt Tgk ÁFA X

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » csüt. feb. 21, 2013 11:28 am

Szia!

Sztem csak akkor minősül teljesen kifizetettnek, ha a teljes ár || áfa vissza lett fizetve.
Az Art. is úgy fogalmaz, h a számlá(k)ban feltüntetett ellenértéknek adót is tart. összegét a bevallás benyújtásának napjáig teljes mértékben megfizette stb. stb.
Sztem most csak annyit igényelhetsz belőle vissza, amennyit ténylegesen ki is fizettél (önrész), a többit pedig a lízingdíjak kifizetésének megfelelően.

Viki
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Lízingelt Tgk ÁFA X

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. feb. 21, 2013 11:29 am

Ha nyíltvégű lízingre vette, akkor az önerő és a havi számlák áfát tartalmaznak, ez az áfa vonható le, és ha az adott számla ki van egyenlítve, akkor jelölhető, hogy kiegyenlített.

Ha zártvégű lízingre, vagy egyéb hitelkonstrukcióban vette, akkor kapott egy áfás számlát a teljes vételárról, és áfa nélküli részletszámlákat. ebben az esetben, ha az önerő fedezi az áfa összegét, az áfa visszaigényelhető. Azért ekintendő a számla kiegyenlítettnek, mert nem pénzeszközzel, van kiegyenlítve, hanemt hiteltermékkel. A szállítói köteleztség a hitelező által rendezve van.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Lízingelt Tgk ÁFA X

HozzászólásSzerző: Szirony1 » csüt. feb. 21, 2013 12:14 pm

Köszönöm a válaszokat

Egy számla van ÁFA-an a többi lízinges (kamat+árfolyam+tőketörlesztés)

A Nav általi játszma lényege a 45 illetve a 75 nap mert elismerik hogy visszaigényelhető az áfa de mivel éltünk az Art 37.§. (4a) val és 45 napra kérjük vissza az AFA-t de ők azt mondják hogy az egy szem ÁFA-s szla nincs kiegyenlítve így. 75 napra lehetne visszaigényelni és bírságolni akar Art 172.§.(20e) szerint.

De még várjuk a határozatot.
Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Lízingelt Tgk ÁFA X

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » csüt. feb. 21, 2013 12:35 pm


Szirony, megteszed, h megírod majd mi lett az ügy vége, hogyan határozott a NAV?
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Lízingelt Tgk ÁFA X

HozzászólásSzerző: Szirony1 » csüt. feb. 21, 2013 1:10 pm

Természetesen
Szirony1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Lízingelt Tgk ÁFA X

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. feb. 21, 2013 1:32 pm

Azért nem értem a bírságolást, mert anno csak azoknak a számláknak az áfáját lehetett visszakérni, ami ki volt fizetve, a többit továbbvihetőbe kellett tenni. Mi akkor is ezek alapján igényeltünk vissza és elfogadta. Azóta csak annyi változott, hogy kikerült az áfa tv-ből, ez a falyta hivatkozás és a 37 4a formályában került bele...
én keresnék egy régi állásfoglalást és megkérdezném, hogy mi változott azóta?

Nem te vagy az első akitől ezt hallom.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Lízingelt Tgk ÁFA X

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. feb. 21, 2013 1:39 pm

(4a)...számlá(k)ban feltüntetett ellenértékének adót is tartalmazó összegét a bevallás benyújtásának napjáig teljes mértékben megfizette vagy ******tartozása egészében más módon megszűnt****

ez alapján ha az eladó leigazolja, hogy nincs tartozásod, mert a hitelező megfizette a vételárat helyetted, akkor miről beszélünk.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Lízingelt Tgk ÁFA X

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. feb. 21, 2013 1:51 pm

Sziasztok!
Nekem volt ilyen 2o11. 4.n. évben keletkezett az áfa a beruházás után zárt végű lizing volt, áfa teljes egészében kifizetve. Én is 45 napra igénytem, mondván az eszköz szállitójának ki van fizetve a gép, de nem igy van csak 75 napra lehet visszaigényelni. Ez büntetéssel jár.
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Lízingelt Tgk ÁFA X

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. feb. 21, 2013 1:57 pm

LEHÚZÁS ??????

Volt valami hivatalos indoklásuk, vaghy csak azt írták, hogy nem minősül kifizetettnek?
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Következő

Vissza: ÁFA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron