Adófórum

Adózási és számviteli információk

2012 NY után?

Egyéni vállalkozók

2012 NY után?

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd feb. 12, 2013 6:52 pm

Azt az álláspontot képviselem én is, hogy akkor minek az NY ill. minek a lehetőség még jelenleg is az NY-en az 58-ra vonatkozóan?
Mondjátok már meg, mely adat az,amelyhez a NAV a nullás 58-on keresztül jut akkor, ha pld. a 36 óra egész évben fennáll. Beadjuk a 1041-et, ahol közöljük az adatait és közöljük, hogy 36 óra melletti. Ha ezen adatokban nincs változás, akkor miért jobb, mitől több az 58-as mint az NY és a 1041 együttesen?
Köszi előre is.
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

2012 NY után?

HozzászólásSzerző: szaboicus » kedd feb. 12, 2013 7:05 pm

Sziasztok!
Saját esetem:
2012-ben 2 mviszonyból értem el a heti 36h-s foglalkoztatást.
Az '58-ról CSAK "NY"-t adtam le 01.h-10.hóra,majd november közepétől a nők kedvezményes nyugdíját igényeltem,és + is kaptam.
Senki nem kérte tőlem visszamenőlegesen az(utólag) '58-asokat.
/////
Most is töltöttem ki NY-t(nem magamnak).Figyelmeztetésként sárgával kiabál a program,hogy a NY-ről nem küld a NAV tovább adatszolgáltatást.
Erről az a véleményem, ha nincs mit akkor ne is küdözkessünk fölöslegesen Nullásan.
A NY-ről + tudják,hogy nem felejtettük el azokat a bevallásokat, amiről NYILATKOZTUNK.
Üdv:))Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

2012 NY után?

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd feb. 12, 2013 7:05 pm

2012.évtől:
Nemzeti Adó- és Vámhivatal
Közép-magyarországi Regionális Adó Főigazgatósága
Tájékoztatási Főosztály

Az Art. 31. § (6) bekezdése alapján a bevallás benyújtásával egyenértékű, ha az adózó az adóhatóság által rendszeresített elektronikus ürlapon - a bevallás benyújtására előírt határidőig - nyilatkozik, hogy a bevallás benyújtására az adott időszakban azért nem került sor, mert adókötelezettsége nem keletkezett. E rendelkezés nem alkalmazható a soron
kívüli bevallási kötelezettség esetén, továbbá felszámolás, végelszámolás esetén a tevékenységet lezáró adóbevallásra, valamint a felszámolás, végelszámolás befejezésekor benyújtandó adóbevallásra.

Az adatszolgáltatási kötelezettség teljesítésére tekintettel be kell nyújtani a társas vállalkozásnak a1208 számú bevallás M-es lapját azon tagja vonatkozásában, akire tekintettel a társaságnak adó- és/vagy járulékfizetési kötelezettsége nem keletkezik és tag rendelkezik heti 36 órás foglalkoztatást eléro munkaviszonnyal. Így nem nyújtható be az NY jelzésű elektronikus űrlap a 1208-as bevallás helyett olyan esetben, ha például a társas vállalkozásnak adó- és/vagy járulékfizetési kötelezettsége egyáltalán nem keletkezik és a társaságnak csak olyan tagja(i) van(nak), aki(k) rendelkezik(rendelkeznek) heti 36 órás
foglalkoztatást elérő munkaviszonnyal.

Továbbá szintén az adatszolgáltatási kötelezettség teljesítése miatt a heti 36 órás foglalkoztatást elérő munkaviszonnyal rendelkező egyéni vállalkozó (ideértve az egyszerüsített vállalkozói adó hatálya alá tartozó egyéni vállalkozót is) esetén sincs lehetőség az NY jelü nyilatkozat beadására a 1258-as bevallás helyett, ha az egyéni vállalkozónak járulékfizetési kötelezettsége a tárgyhónapban nem keletkezik.
garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

2012 NY után?

HozzászólásSzerző: charlotte0831 » kedd feb. 12, 2013 7:12 pm

Sziasztok!

1358-as bevallás kitöltési útmutató általános tudnivalójából:

"Abban az esetben,ha az adózónak fizetési kötelezettsége nem keletkezik,de az Art.31.§(2)bekezdésében adatszolgáltatási kötelezettsége fennáll,jelen bevallást kell benyújtania."

Szerintem ez az oka.Akinek sem adófizetési,sem fenti §-ban felsorolt adatszolgáltatási kötelezettsége nincs,adhat be NY-en.

AZ NY kitöltési útmutatójából:

Az az adózó,aki/amely az adóév során bármely hónapban havi adó-és járulékbevallás benyújtására volt köteles,az adóév minden ezt követő hónapjára akkor is bevallás vagy NY jelű nyilatkozat benyújtására kötelezett,ha az adott hónapban adó és/vagy járulék kötelezettsége-adó-(adóelőleg-),és/vagy járulékalapot képező kifizetés,juttatás hiányában- nem keletkezett.
charlotte0831
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

2012 NY után?

HozzászólásSzerző: tarkalepke » kedd feb. 12, 2013 7:22 pm

A feltett kérdésre továbbra sem válaszolt senki. "ha nem lehet kiváltani az 58-ast akkor miért van rajta az NY-en?"
Higgyétek el, mi magunk generáljuk néha a felesleges munkát magunknak.
tarkalepke
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

2012 NY után?

HozzászólásSzerző: szaboicus » kedd feb. 12, 2013 7:57 pm

Sziasztok!
Szia Tarkalepke!
"ha nem lehet kiváltani az 58-ast akkor miért van rajta az NY-en?"
Az idézett szöveg,2012-ben is fel lett téve,de a válaszokkal sajnos nem jutottunk a végére.
Részemről mint írtam én felvállaltam,azt hogy CSAK= NY-ket küldtem!!!a heti 36h 2 mviszonyból elérő EV-ra.
Üdv:))Icus
szaboicus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

2012 NY után?

HozzászólásSzerző: Budainé » kedd feb. 12, 2013 8:24 pm

Én meg a 08-ra küldtem NY-t, ahol megbízási szerződéssel 0 Ft megbízási díjjal személyesen közreműködik a társasági tag, aki egyben megbízási szerződéssel 0 Ft díjazással egyben a társaság vezető tisztségviselője is, és máshol rendelkezik heti 40 órás munkaviszonnyal. Más foglalkoztatott a társaságnál nincs.
Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

2012 NY után?

HozzászólásSzerző: garbo50 » kedd feb. 12, 2013 8:26 pm

Másra nem vonatkozik az 1358 csak az egyéni vállalkozóra?

Pl. az őstermelő is kötelezett az 58-as bevallásra, ha érvényes betétlappal rendelkezik ( előző évben is rendelkezett), de ha előző évben nem volt bevétele és a 20 %-os módszer szerint járulékozna, nincs bevallási kötelezettsége és ezt a NY-n jelzi.
garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

2012 NY után?

HozzászólásSzerző: jakabéva » kedd feb. 12, 2013 8:55 pm

Teljesen egyet értek. Én is beadtam tavaly is és az idén is az NY-en az 58-asokat. Még senkiét nem hiányolják. Ráadásul az ART-ban is az van, hogy az NY-es nyilatkozat egyenértékű a bevallással. Mivel ilyen esetben nincs jövedelem, nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt, nincs miről további adatot szolgáltatni. Ha pedig ne adj Isten a Nyugdíjfolyósítónak kell, akkor oda majd beadjuk a nullás adatszolgáltatást.
Lehet, hogy itt is félreértések vannak, mert azoknak akkor is be kell adni a nullás bevallást akik GYES-en vagy GYED-en vannak, mivel nekik fennáll a biztosítási jogviszonyuk, és az Ő esetükben nem elég az NY.
jakabéva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

2012 NY után?

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. feb. 13, 2013 6:52 pm

Egyetértek veled. Ez az igazi magyarázat.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég