Adófórum

Adózási és számviteli információk

Jövedékiadó go.

Egyéni vállalkozók

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: level07 » kedd jan. 29, 2013 11:33 am

Szia! Azt nézd meg, hogy a c2 lapon az átlagterület annyi-e mint a P5-ön szereplő terület összesenje (ezt össze kell adni, egyébként nekem 20 oldal lett, mire felvezettem a bérelt területeket! gondolhatod), és még a gázolaj számlák felvezetésénél is ugyanannyi liternek kell lenni, mint a c2 lapon, mert ha többet vezetsz fel, nem fogadja el! Ez sem volt így eddig, többet fel lehetett vezetni, nem kellett záradékolni a számlát (vagyis megosztani, hogy pont annyi liter legyen, mint a c2 lapon visszaigényelhető.Nagyon nagy egyszerűsítést csináltak az adminisztrációban. Nem?
level07
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » kedd jan. 29, 2013 12:22 pm

A c2-es lap literje = a o2-es lap literjével, és a o3-as literjével , ez oké,

a c2-es lap ha-ja éa a P 5-ös lap hektárjára irja ki hogy a terület nagysága nem megfelelő.
Tételesen leellenőriztem, abban bizva, hogy elütöttem valahol, de nem most már 3x összeadtam megegyezik a C2-es lap hektárjával.
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: level07 » kedd jan. 29, 2013 4:50 pm

Szia! Akkor még azt nézd meg, hogy a D lapon ahol beütöd a haxFt/litert, ott jó-e a területed? De volt már úgy, hogy a hibajelzés után ha bezártam a nyomtatványt, majd újra megnyitottam, akkor már hibátlan lett. (12 hónapot jelöltél a a c2-n?)
level07
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » csüt. jan. 31, 2013 4:50 pm

x
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: Pirospista » szer. feb. 20, 2013 10:13 pm

Én azt nem értem, hogy rendben, tehát a sima területre felviszem a számlákat, ez rendben. De hogy tudom felvinni a számlákat a de minimishez? Vagy, mivel kevés számlám van, honnan fogják tudni, hogy mennyit akarok visszaigényelni de minimisként, amikor azokat a számlákat fel sem tudom rögzíteni?! Erre van bárkinek bármi ötlete?
Pirospista
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:38 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. feb. 20, 2013 10:29 pm

Van egy sorrend!
Először a jövedékisre eső TELJES litert ki kell használni.
Majd a felette levőre lehet a deminimist.



És egyszerre ill. egy beadványban kell rögzíteni a jövedékist és a deminimist.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: Pirospista » csüt. feb. 21, 2013 12:20 am

Rendben, látom már. Az F.G lapon a "h" oszlopban jelzem a sima visszaigénylést és az "i" oszlopban a de minimist. A de minimis igényelhető liter mennyiségbe pedig sehol sem jelenik meg.
Pirospista
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:38 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: sniki » csüt. feb. 21, 2013 8:11 am

Szia!
Épp tegnap csináltam egy de minimist, az a lényeg, hogy a C2 lapon csak azokat a területeket tünteted fel, ami után a jövedéki adót igényled vissza, a de minimis-es területet pedig csak a C3 lapon. A C3-ról a program automatikusan behozza a C2-re a területet, tehát az a terület, ami után de minimist igényelsz, meg fog jelenni a C2-n is, és a C3 lapon is. A D lapon csak azokat a számlákat sorold fel, amik a gázolaj jöv.adó alapját képezik, egyezve a C2 lap összes literével, viszont az F.G lapon értelemszerűen mindkét támogatáshoz szükséges számlákat felsorolod,a h oszlopban ki kell jöjjön a C 2 lap összes liter-je, az I oszlopban pedig a C3 lapon lévő liter. Így nem fog hibát kiírni.
sniki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:31 am

Jövedékiadó go.

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. feb. 21, 2013 12:12 pm

Szia!
A D-lapon nem kell felsorolni....csak egy tételben beírni, természetesen lehet több sor is, de csak több időszakra vagy akkor, ha más adómértékkel igényelsz vissza.
2011-re vonatkozóan pl.éven belül is a novemberi számlákra más adómérték vonatkozott, de a 2012 évre csak 1 adómérték van.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron