Adófórum

Adózási és számviteli információk

Végelszámolás lezárása

Ellenőrzés

Végelszámolás lezárása

HozzászólásSzerző: tepimail » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szeretnék segítséget kérni. Lezártam az egyszerűsített végelszámolást, a 72/2006.(IV.3)korm.rendelet 7.§ (4) és (7) bekezdések szerint megengedett kötelezettségek (lezárt időszak után felmerülő ktg.) illetve a kiosztható vagyon, mint tulajdonosokkal szembeni kötelezettség maradt a zárómérlegben. Az ügyvédnő nullás mérleget kér tőlem, azt mondja nem lehet benne kötelezettség, a cégbíróság nem törli el így a céget. A kor.rendelet 9.§-a azt kimondja, hogy a törlést kimondó határozat után újra meg kell nyitni a könyveket, és a vagyont csak ekkor lehet kiosztani és a mérleget nullára zárni. Van ebben valakinek tapasztalata? Benne lehetnek-e a végelszámolási zárómérlegben ezek a kötelezettségek? Hogyan zárjam le, hogy az ügyvédnőneknek és a rendeleteknek is megfeleljek?
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Végelszámolás lezárása

HozzászólásSzerző: K-Andi » szer. jan. 30, 2013 5:02 pm

A végelszámolás záró mérlegét ebben az állapotban kell elkészítened, ahogyan írtad. Csak akkor lesz a vagyon elszámolva, kiadva amikor megvan a cégbírósági törlés. Ilyen 0-s beszámolót kért tőlem is egy ügyvédnő, őt sem értettem. A zárómérlegünk nem volt 0-s. A cégbíróság addig nem törölt, amíg az apeh nem ellenőrzött le. Az is rendben volt, ezután 2-3 nap alatt a céget törölték.
K-Andi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Végelszámolás lezárása

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jan. 30, 2013 5:13 pm

Szia!

Nem oly rég volt nálunk is végelszámolás és én is értékkel adtam be a mérleget, mert a vagyont kiosztani csak a cég törlése után lehet - ebből következően nem lehet tök nullás a mérleg.
Az egyes mérlegsorok nullázódását a vagyonfelosztási javaslat mutatja be.
Az egy sajnálatos dolog, hogy egy ügyvéd ezt nem tudja.. ( mienk sem tudta)
Arról már nem is beszélek, hogy a NAV ellenőrzés még felülírhat bármit...
P.Zsuzsa
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolás lezárása

HozzászólásSzerző: K-Andi » szer. jan. 30, 2013 5:21 pm

Még csak annyit, hogy volt követelésünk és kötelezettségünk is ráadásul éppen adók voltak, amelyeket rendeztek, illetve az ellenőrzés után vissza is utalt az apeh. (áfa) A bankszámlát is majd csak a cégtörlési határozattal lehet megszüntetni. Üdvözlet.
K-Andi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Végelszámolás lezárása

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jan. 30, 2013 5:34 pm

Ez pontosan így van. A NAV csak a végelszámolási zárómérleg beadása után jelentkezik és az ellenőrzések során bármi történhet. Addig, ameddig az ellenőrzés nem történt meg nem is törlik a céget- szóval ne hagyd magad, mert Neked van igazad.
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolás lezárása

HozzászólásSzerző: tepimail » szer. jan. 30, 2013 6:35 pm

Köszönöm lányok, nem tudom hogyan fogom erről meggyőzni az ügyvédnőt!
tepimail
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég