Adófórum

Adózási és számviteli információk

Általános személygépkocsi normaköltség

Juttatások, költségtérítések

Általános személygépkocsi normaköltség

HozzászólásSzerző: R.Beky » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Érdeklődni szeretnék, hogy elfogadható, hogy általános személygépkocsi normaköltség alatt 3Ft/km- számolnak el és nem az SZJA tv-ben lévő 9Ft/km költségtérítést? Kötelező volt áttérni a 9Ft/km-re, vagy csak lehetőség volt?
Köszönöm a válaszokat előre is!
R.Beky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:37 am

Általános személygépkocsi normaköltség

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 17, 2013 2:52 pm

Miért is lenne jó neked a kevesebb???
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Általános személygépkocsi normaköltség

HozzászólásSzerző: R.Beky » csüt. jan. 17, 2013 2:56 pm

Köszönöm, hogy elolvastad kérdésemet, de a kérdés nem arról szól, h jobb vagy nem jobb, hanem arról, hogy lehet-e?
R.Beky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:37 am

Általános személygépkocsi normaköltség

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 17, 2013 3:00 pm

Bocs, de mielőtt egy elsőre ésszerűtlennek tűnő kérdésre válaszolnék, azért szeretném tudni a motivációt is. Hátha én is tanulok belőle.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Általános személygépkocsi normaköltség

HozzászólásSzerző: R.Beky » csüt. jan. 17, 2013 3:05 pm

Ha valaki költésgelszámolásnál 3Ft/km használ jelenleg is gyakorlatban, teheti-e változatlanul így, vagy kötelező felemelenie, elszámolnia 9Ft/km-rel?
R.Beky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:37 am

Általános személygépkocsi normaköltség

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 17, 2013 3:26 pm

Értem a kérdést, de ha megtennéd, hogy a hátterét is megosztanád, szívesen válaszolok.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Általános személygépkocsi normaköltség

HozzászólásSzerző: charlotte0831 » szer. jan. 23, 2013 5:07 pm

Szia R.Beky!
Nagyon érdekelne milyen indíttatásból tetted fel a kérdést,nyugodtan írd meg,nem kerülsz kellemetlen helyzetbe,csak bátran!
Próbálom kitalálni:
- lehet, a kifizetőd a saját személygépkocsi használatod miatt fizetett költségtérítés összegéből a kiküldetési rendelvényben feltüntetett km-távolság 9 Ft/km általános szgk-normaköltség helyett csak 3 Ft/km-t fizetett? Ez gond,mert jár!
- lehet,hogy vállalkozói jövedelem szerinti adózást alkalmazó egyéni vállalkozó vagy, és költségeid elszámolása során eddig 3 Ft/km-t alkalmaztál saját tulajdonú személygépkocsi esetén általános normaköltségként üzemanyag költségen felül?Ez gond,de bizony neked,hiszen így kevesebb a költséged,mint lehetne,magasabb az adóalapod,de ezért nem bánt a nav,több jut állambácsinak!! Nem fognak szólni,mert "nem vették észre".

Elárulod a kérdésed felvetése oka a kettő közül melyik? Ha egyik sem,akkor mi történt,egyszerűen kíváncsiságból kérdezem.
charlotte0831
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Általános személygépkocsi normaköltség

HozzászólásSzerző: R.Beky » szer. jan. 23, 2013 7:19 pm

Köszönöm válaszodat. Egyik se áll fent, szerencsére vagy nem? Egy gyakorlatba futottam bele, mint kívülálló és kérdezték tőlem, hogy hogyan látom. Csak szeretem a meglátásaimat több oldalról is alátámasztani!
R.Beky
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:37 am

Általános személygépkocsi normaköltség

HozzászólásSzerző: charlotte0831 » csüt. jan. 24, 2013 5:41 am

Szia R.Beky!
Örülök,hogy elméleti a kérdés,valószínűsítem oktatáson vetették fel,ismeritek-e jogszabályokat,mert például ez a 9 Ft/km szgk. általános normaköltség több helyen is előfordul, más jogviszonyokban,másképp értelmezzük.
Találkozni fogsz majd a tanulmányaid során olyannal is, amikor az ugyanazon kifejezés alatt mást ért a jogalkotó,nemrég a vagyoni értékű jog szja szerint és ptk törvény szerinti tartalomról beszélgettem egy kérdezővel.
Nagyon szép szakma, legyen benned elég kitartás,alaposság,szorgalom!
Tanulmányaidhoz,majdani munkádhoz sok sikert!!!
charlotte0831
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am


Vissza: Juttatások, költségtérítések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég