Adófórum

Adózási és számviteli információk

Járművezető-oktatás áfás-e?

Egyéni vállalkozók

Járművezető-oktatás áfás-e?

HozzászólásSzerző: dorka80 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!
A következő kérdésre szeretnék választ kapni tőletek, hátha valaki már találkozott ezzel a problémával.
Van egy egyéni vállalkozóm aki járművezető oktatással foglalkozik (85.53)2012.10 hóban bevétele meghaladta az 5 mFT majd a következő hónapokban a 6m Ft-ot is átlépte. Kérdésem az lenne, hogy áfa körös lesz e vagy maradhat adómentes, mivel oktatói tevékenységet folytat. A NAV központi ügyfélszolgálattól azt a választ kaptam, hogy ez nem OKJ-s és akkreditált oktatás tehát áfakörös lesz, és be kell jelentkeznünk az áfa alá. De én ebben nem vagyok 100 % biztos. A törvényt is olvastam, de nem tudom,hogy az egyéb oktatásba nem férne-e bele? Aki tud válaszolni vagy esetleg hol tudok utánanézni az kérem írjon! Előre is köszönöm! Dóri
dorka80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Járművezető-oktatás áfás-e?

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. jan. 10, 2013 1:06 pm

Szia Dóri!
(2) Az egyéb oktatás körébe tartoznak:
.
.
.
b) a felnőttképzésről szóló törvény alapján szervezett és akkreditált, illetőleg egyéb jogszabály alapján szervezett oktatás, képzés, továbbképzés, vizsgára való felkészítés és vizsgáztatás;

Évek óta könyvelek autósiskolát, ez alapján áfa mentesen, (törvény írja elő, hogy gépjárművet csak az vezethet, aki elvégezte ezt a tanfolyamot)

Györgyi
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Járművezető-oktatás áfás-e?

HozzászólásSzerző: dorka80 » csüt. jan. 10, 2013 1:34 pm

Kedves Györgyi!
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Jól éreztem, hogy a NAVnál nem biztosak a dolgukban. Ha elfogadom a válaszukat akkor szegény vállalkozó nagyon ráfizetett volna.
Dóri
dorka80
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 120 vendég