Adófórum

Adózási és számviteli információk

Vagyonfelosztás utáni jövedelem szja, eho vonzata

SzJA

Vagyonfelosztás utáni jövedelem szja, eho vonzata

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

 

Már megint hozzátok fordulok, mert ilyen gyors és pontos segítséget sehol nem kapok.

 

A következő lenne a kérdésem:

Egy bt.végelszámolással megszűnik 2006.12.15.-én, ez a befejezés dátuma. Megvan a taggyűlési jkv. a vagyonfelosztásról. A vagyon kp-ből és az adófolyószámlán levő követelésből áll. A vagyonból részesülők a két tag és a harmadik örököse. A jegyzett tőkéjük arányában részesülnek a vagyonból.

A kérdésem: milyen típusú jövedelemnek számít ez szja szempotjából? 25%-os forrásadó terheli? 4%-os EHO-t meg kell fizetni utána?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

Üdv.Ildikó

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Vagyonfelosztás utáni jövedelem szja, eho vonzata

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » kedd feb. 27, 2007 9:38 pm

Ez az SZJA 68.§ szerinti vállalkozásból kivont jövedelem. Az adó 25% és levonásra kerül még 14% EHO!
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Vagyonfelosztás utáni jövedelem szja, eho vonzata

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd feb. 27, 2007 9:58 pm

Szia!

Istvánt kiegészítve, bár ez nem volt kérdés: a kifizetőnekbevallási kötelezettsége van a kifizetést követő hónapban és igazolást is ki kell kiadnia a magánszemélyeknek.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vagyonfelosztás utáni jövedelem szja, eho vonzata

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » szer. feb. 28, 2007 11:07 am

Kedves István és Zsuzsa!

Köszönöm a válaszotokat!

Még annyit: ezt a  jövedelmet ki lehet-e fizetni a végelszámolás befejezésekor vagy csak akkor, amikor a cégbíróság törölte a céget a cégnyilvántartásból?

Ha ki lehet fizetni a törlés előtt, akkor 2006.12.15-én ki kellet volna fizetni (akkor volt vége a vsz-nak)és arról 31-ig igazolást adni és 06084-en jelenteni az APEH-nak?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

 

Üdv.Ildikó

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Vagyonfelosztás utáni jövedelem szja, eho vonzata

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. márc. 22, 2007 4:49 pm

Csak a jegyzett tőkéje feletti rész a vállalkozásból kivont jövedelem. A jegyzett tőkerésze a tagnak nem adózik, mert annakidején adózott jövedelemből fizette be.

Ki lehet fizetni a törlés előtt is, de az ügyvéd szokott írni egy megállapodást a tagokkal és a végelszámolóval, hogy ha esetleg mégis felmerülne valami kifizetendő tétel, ki mennyit köteles rendezni belőle. Vagy eleve a végelszámolónál elkülönítenek egy összeget a törlésig erre a célra.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Vagyonfelosztás utáni jövedelem szja, eho vonzata

HozzászólásSzerző: zspotorke » csüt. márc. 22, 2007 5:04 pm

Szia Ildikó!

Én lerendeztem a befejezéskor, mert én még úgy "tanultam" hogy a legutolsó mérlegben már nem lehet követelés közelezettség sem. Befizettük a a terheket is még a bankszámla megszüntetése előtt és így amire a T. hivatal ellenőrizte a céget minden fel volt könyvelve a folyószámlára. Kiadtam az igazolást is a magánszemély tagoknak a majdani 53-hoz. Elfogadták "csont" nélkül.

Ez természetesen nem jelenti azt, hogy Böbe megoldása nem jó, csak én így csináltam. A jegyzett tőke nem kérdés, azért  is nem tértünk ki rá, de igaza van Böbének. (Bár hozzáteszem, hogy volt a múltban olyan is, hogy kivonáskor adózott a jegyzett tőke. Igaz jó régen.)

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Vagyonfelosztás utáni jövedelem szja, eho vonzata

HozzászólásSzerző: validitas » pén. márc. 23, 2007 10:02 am

Szia Zsuzsa!

Csak arra az esetre óvatos megoldás, ha a T.hivatal ellenőrzése valami megállapítást tenne. Az ellenőrzés pedig már a vagyonfelosztás után szokott történni (ha jól emlékszem, végelszámolás esetén egy évük van rá). Bár volt már olyan esetem, hogy nem ellenőrízték a céget, de olyan is, hogy igen. Szerencsére megúsztuk "bünti" nélkül.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Vagyonfelosztás utáni jövedelem szja, eho vonzata

HozzászólásSzerző: mérlegkönyvelő » pén. márc. 23, 2007 10:08 am

Kedves Zsuzsa, Böbe, István!

Köszönöm az infokat. Én befizettettem az szja-t és az eho-t az utolsó napon, így azt már nem szerepeltettem a zárómérlegben. Bekérte az APEH ellenőrzésre az anyagot és tegnap szóltak, hogy minden rendben van, mehetek a jkv-ért. Hurrá!

Örülök, hogy sikerült, most csináltam először ilyet!

Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!

 

Üdv.Ildikó

mérlegkönyvelő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Vagyonfelosztás utáni jövedelem szja, eho vonzata

HozzászólásSzerző: h.ica » szer. dec. 05, 2012 9:47 am

Segítget kérnék. A végelszámolást befejező cég esetén a jegyzett tőke feletti részt terhelő szja-t és a ehot befizetik a tagok, a kifizetendő részt nem adják ki, csak a törlést követően, ha mégis valami gubanc lenne, akkor tudják rendezni /bár ne legyen/. Ezt az már "nettó" kifizetendő összeget az eredménytartalékba hagytam és a pénzeszköz is kimutatásra kerül a mérlegben. Eszköz - forrás oldal így egyezik.Jól van ez így? Csak példa: Pénzeszköz: 110, jegyzett tőke 10 erdménytartalék 100.
Ha valaki segítene megköszönném.
h.ica
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron