Adófórum

Adózási és számviteli információk

Telephely bejelentés NAV-nak

Adatszolgáltatás

Telephely bejelentés NAV-nak

HozzászólásSzerző: Robbanto » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy cégünknél(vagyonvédelem) most vettük észre, hogy nem kerültek bejelentésre azok a "telephelyek" ahol a cég - alvállalkozókkal - vagyonőri tevékenységeket lát el. Azokat a címeket kötelezően be kell jelenteni, ahová szerződéses kapcsolat áll fenn, és ez alapján számlázásokra kerül sor?
Várom meglátásaitokat a téma kapcsán.

Üdv: Robbantó
Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Telephely bejelentés NAV-nak

HozzászólásSzerző: palmika » kedd nov. 20, 2012 2:22 pm

Magából a tevéeknységből eredően változó munkahely. Azok nem a cég telephelyei!!!!
Telephely, ahol a saját tevékenységét végzi iroda, telep, üzlethelyiség.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Telephely bejelentés NAV-nak

HozzászólásSzerző: Robbanto » kedd nov. 20, 2012 2:50 pm

Szia!
Ezekkel az üzleti partnerekkel határozott idejű szerződés van érvényben, ami a azt jelenti, hogy folyamatosan vannak ott beosztott őrök, nem változó munkahely a cég szempontjából.
Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Telephely bejelentés NAV-nak

HozzászólásSzerző: palmika » kedd nov. 20, 2012 2:59 pm

Szia,

én azt tudom, hogy ahoz hogy a cégbíróságon bejelents egy telephelyet kell egy igazolás az ingatlan használati jogáról. Te azt az ingatlant nem használod, hasznosítod, hanem a munkád tárgya. Ennyi erővel a Tes... vagy AUc... is telephelye lenne az ott dolgozó cégeknek.
Vagy én kijárok egy céghez könyvelni az ő anyagát, mert nem akarjuk utaztatni az anyagot, akkor az az én telepdelyem?
Tovább megyek a NAV Dózsa Győrgy úti irodaházát külsös cég látja el a secut, akkor ott van a telephelyük...
Szeirintem ezeknél a cégeknél nem jön szóba a telephely, de várd meg mások véleményét is.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Telephely bejelentés NAV-nak

HozzászólásSzerző: Robbanto » kedd nov. 20, 2012 3:20 pm

Igen, de az Art 17 § (3) bekezdés h) pontja azt írja, hogy a cégbíróságon nem jegyzett telephelyet be kell jelenteni a NAV-nak, ha ott vállalkozási tevékenységet végez az adóalany...
Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Telephely bejelentés NAV-nak

HozzászólásSzerző: palmika » kedd nov. 20, 2012 4:07 pm

Jogos, ez a paragrafus a törvényváltozás magyarázata alapján azért kellett, hogy a telephelyen felmerült költségek akkor is elszámolhatóak legyenek, ha a társasági szerződésben és ez által a cégbíróságon nincs bejegyezve a telephely. Gondolom, nem számolsz el oda költséget ( rezsi, bérleti díj stb) ahol örzöd az épületet.
Nekem is gondom van ezzel a paragrafussal, ugyanis így ha az ügyfél nem jelenti a cégbíróság felé az új telephelyet, teszem hozzá ezzel megsértve a törvényt, a felősség rám testálódik, hogy nekem be kell jelenteni a NAV felé. Hol ott ez nem a mi feleősségünk lenne....Ja és az ügyfelet mulasztási bírsággal sújthatják, amit rajtam kérhet számon, holott neki kellett volna bejelnteni....
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Telephely bejelentés NAV-nak

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd nov. 20, 2012 6:28 pm

Szerintem nagyon tévesen közelíted meg a telephely meghatározását.
Hidd el palmikának, hogy az őrzött "objektum" nem az őrző cég telephelye.... Ezzel az erővel a külsős takarító-cégeknek is be kéne jelenteni minden takarított épületet..
Zsuzsa
kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Telephely bejelentés NAV-nak

HozzászólásSzerző: miki7508 » szer. nov. 21, 2012 7:04 am

Amelyik "hely" nem a cég saját rendelkezésére vagy használatában áll, az nem lehet a cég telephelye. Az őrzés sem rendelkezés sem használat, hanem csak szolgáltatás helyszíne. Zsuzsa véleményét osztom én is.
Miki
miki7508
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Telephely bejelentés NAV-nak

HozzászólásSzerző: Robbanto » szer. nov. 21, 2012 10:24 am

Köszi a válaszokat, és teljesen logikus is az érvelésetek, ezért engem meg is győzött. Még lenne ezzel kapcsolatban egy kérdés ami a HIPÁ-t érinti: Ha bejelentek egy telephelyet (pl. bérlet raktárat) akkor erre tekintettel be kell jelentkezni az illetékes önkormányzati adóhatósághoz e miatt?

Robbantó
Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Telephely bejelentés NAV-nak

HozzászólásSzerző: Robbanto » szer. nov. 21, 2012 10:24 am

Köszi a válaszokat, és teljesen logikus is az érvelésetek, ezért engem meg is győzött. Még lenne ezzel kapcsolatban egy kérdés ami a HIPÁ-t érinti: Ha bejelentek egy telephelyet (pl. bérlet raktárat) akkor erre tekintettel be kell jelentkezni az illetékes önkormányzati adóhatósághoz e miatt?

Robbantó
Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron