Adófórum

Adózási és számviteli információk

Nav felszólítás

Ellenőrzés

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Hallottatok már olyat, hogy a NAV egy ellenőrzés kapcsán a könyvelőt szólítja fel hiánypótlásra, dokumentum átadására? Ezt nem az ügyvezetőnek kellene címezni, és neki beszerezni a papírokat?
köszi: palmika
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: sz.judit » vas. nov. 11, 2012 4:02 pm

Szia Palmika
Valószínű képviseletre jogosultnak be lett jelentve a könyvelő, és nem mint könyvelőt, hanem képviselőt szólított fel dok.átadásra a NAV. A könyvelő személyét (egyenlőre) nem kell bejelenteni a NAV-nak, ezért ilyen címen nem kérhetnek tőle semmit. Üdv.Judit
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: palmika » vas. nov. 11, 2012 4:11 pm

Mit értesz az alatt, hogy mint képviselő? arra gondolsz, hogy az ellenőrzésre kapok meghatlmazást, és így a meghatalmazottat szólítja fel? Ekkor tény, hogy én kapom a levelet, de erről itt nincs szó.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. nov. 11, 2012 9:23 pm

Szia!
Engem mint a napokban telefonon felhívott a NAV (teljesen jóhiszeműleg), hogy úgy "látják" én vagyok a könyvelője egy ev-nek, és ha így van, akkor egy nullás igazolás kiadásához küldjem be az elmaradt tavalyi 58-asokat ..!!!??? (megjegyzem, mv melletti volt, és NY-en jelentettem).
Személyen okokból, tudtomon kívül ment be az ügyfél az igazolásért. Nem akartam "indokolni" hogy miért adtam be, az ev-nek nagy szüksége volt az igazolásra, így beküldtem.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: sz.judit » szer. nov. 14, 2012 8:00 am

arra gondolok, hogy be vagy jelentve a NAV-hoz képviseletre jogosultnak, állandó meghatalmazottnak
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: varga.norbert » szer. nov. 14, 2012 9:56 am

Amennyiben a könyvelő nem rendelkezik állandó meghatalmazással, illetve az adott ellenőrzésre vonatkozó eseti meghatalmazással, az adóhatósági iratokat adózó részére kell kézbesíteni.
Art. 124. § részletezi, hogy az irat mikor tekinthető kézbesítettnek.
varga.norbert
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:35 am

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: szedlacsek » szer. nov. 14, 2012 4:56 pm

A 180-as nyomtatvány akkor mégis mire van???
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: sz.judit » szer. nov. 14, 2012 7:07 pm

pontosan erről van szó, hogy be van jelentve a NAV-hoz (ezt írtam én is, csak a nyomtatványszám nélkül), ezért tőle kérik a bizonylatokat. De lehet olyan is, hogy nincs a 180-on bejelentve, a vállalkozó saját nevében küldi a bevallásokat, ekkor csak őt kereshetik
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. nov. 14, 2012 9:07 pm

Régebben, még az elektronikus bevallás ideje előtt, volt olyan, hogy állandó képviselőnek lehetett bejelenteni a könyvelőt, vagy mást, szerintem ilyen okból kerestek meg, vagy az ügyfeled tájékoztatása alapján.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Nav felszólítás

HozzászólásSzerző: palmika » szer. nov. 14, 2012 9:33 pm

Én is ettől tartok, hogy állandó meghatalmazott vagyok. Vaan az Ebev-ben egy menüpont állandó meghatalmazottak lekérdezése. Azoknál akinél a régi ( 2-3 lapos) 180-as ment, ott nem szerepel a nevem, viszont az új 6 oldalasoknál már igen. Valamit rosszul töltöttünk ki?
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron