Adófórum

Adózási és számviteli információk

egyes adókötelezettségek

Ellenőrzés

egyes adókötelezettségek

HozzászólásSzerző: mama30 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Egyes adókötelezettségek teljesítésére irányuló ellenőrzést kaptunk. A megbízólevélben nincs benne olyan rész, hogy a benyújtott bevallás önellenőrzéssel nem helyesbíthető. Akkor lehet beadni, önellenőrzést?

Várom a véleményeteket.

M.
mama30
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

egyes adókötelezettségek

HozzászólásSzerző: sz.judit » kedd okt. 09, 2012 5:37 pm

Szia Az önellenőrzés korlátja, hogy az ellenőrzés megkezdésétől a vizsgálat alá
vont adó és költségvetési támogatás - a vizsgált időszak tekintetében -
önellenőrzéssel nem helyesbíthető. Az ellenőrzés a megbízólevél kézbesítésével
kezdődik. Ha az adóhatóság a megbízólevél kézbesítését mellőzi, az ellenőrzés a
megbízólevél egy példányának átadásával kezdődik Az adóhatóságnak az ellenőrzéssel kapcsolatos telefoni értesítése nem eredményez önellenőrzési tilalmat, tekintve, hogy nem valósul meg a megbízólevél kézbesítése, átadása.
Részletesen elolvashatod:
http://www.nav.gov.hu/data/cms215889/23._fuzet___Onellenorzes_2012.pdf
üdv. Judit
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyes adókötelezettségek

HozzászólásSzerző: mama30 » kedd okt. 09, 2012 6:01 pm

Szia!
Aranyos vagy, hogy segítesz.

Csak azt nem értem, hogy itt egyes adókötelezettséget teljesítéséről van szó, és a levélben nem írták bele, hogy a beadott bevallás önellenőrzéssel nem helyesbíthetem. Eddig akármilyen ellenőrzésem volt, ott mindig feltüntették ezt a részt. Itt most akkor miért nem?

Vagy szerintem mit csináljunk? Adjuk be és akkor másként fogják venni az ellenőrzést? Esetleg?

M.
mama30
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

egyes adókötelezettségek

HozzászólásSzerző: mama30 » kedd okt. 09, 2012 6:55 pm

Még valaki?

Adjam be az önellenőrzést, és majd lesz valami?

Ti mit csinálnátok?
mama30
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

egyes adókötelezettségek

HozzászólásSzerző: sz.judit » kedd okt. 09, 2012 7:19 pm

Szerintem azért nem tüntetik fel külön, hogy önellenőrzést már nem adhatsz be, mivel a tv. egyértelműen meghatározza, hogy a megbízólevél átadása/átvétele után nem lehet önellenőrízni. Mivel nem egyértelmű, egy adónem ellenőrzéséről van szó szerintem nem lehet semmit önellenőrizni. Persze az sem mindegy, hogy mekkora összeg önellenőrzéséről van szó, és biztos, hogy egy ellenőrzés egyáltalán észreveszi.
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egyes adókötelezettségek

HozzászólásSzerző: mama30 » kedd okt. 09, 2012 7:25 pm

Ha netalántán beadom az önellenőrzést, de azon befizetendő adóm nem keletkezik, akkor lehet valami büntetés?

Vagy adóhiányt ugyebár akkor állapítanak be, ha van plusz fizetési kötelezettségem.

SZJA bevallásról, egyéni vállalkozóról van szó.
mama30
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

egyes adókötelezettségek

HozzászólásSzerző: kkpbt » szer. okt. 10, 2012 7:15 am

Ha netalán beadod az önellenőrzést, akkor azt a revizor semmisnek fogja tekinteni.
Önellenőrzés akkor van, ha az adóban eltérés keletkezik az előző bevalláshoz képest. (a 1153-as bevallás NEM a 69. vagy 70. sora dönti el hogy keletkezett-e adókülönbözet)
Ocó
kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

egyes adókötelezettségek

HozzászólásSzerző: mama30 » szer. okt. 10, 2012 7:29 am

A 1153-ast helytelenül adtam be. De adófizetési kötelezettség nem lesz benne. Akkor most inkább hagyjam? Kevesebb a bevétel, mint amit feltüntettem, de az eredmény veszteség lesz így is.

Akkor hol állapítható meg adókülönbözet a 1153-ban, ha nem a 69. vagy 70. sorban?
mama30
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

egyes adókötelezettségek

HozzászólásSzerző: mama30 » szer. okt. 10, 2012 8:29 am

Ha adókötelezettségem nem keletkezik (nincs változás), akkor helyesbítést még beadhatok?

mama30
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

egyes adókötelezettségek

HozzászólásSzerző: kkpbt » szer. okt. 10, 2012 8:53 am

Bocs igazad van a 69. és 70. sort kell hasonlítani az eredeti bevalláshoz. Mint írod a bevétel kevesebb lesz, valószínű lesz adókülönbözet a vállalkozói munimumadó miatt. Én beadnám az önellenőrzést, legrosszabb esetben a revizor semmisnek veszi, ugyanezt határozattal fogja megállapítani. (bírság alap nem keletkezik, mert kevesebb az adó az eredetihez képest, ha mást nem talál)
Ocó
kkpbt
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég