Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mitől lehet több a bevétel?

Egyéni vállalkozók

Mitől lehet több a bevétel?

HozzászólásSzerző: s.zsoltne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Átvettem egy egyéni vállalkozót, megnéztem a tavalyi szja bevallását, és feltűnt, hogy több árbevétel lett bevallva, mint ami a könyvelésben szerepel. Több mint 800 000 a difi. Nem adóalapot növelő tétel, csak több van beírva. Nem találom, mitől.
A költségek ugyanígy nem stimmelnek, azok is többek.
De ha az eredményt nézem, kijött. Az éves könyvelési összesítőn ráírta, hogy az eredmény mínusz a jöv. kivét, és plusz valamennyi összeg, amit megint nem találok.Nagyon nem értem...
Tud valaki pár ötletet adni?
s.zsoltne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Mitől lehet több a bevétel?

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd aug. 28, 2012 9:08 pm

Szerintem kérdezd meg az előző könyvelőt.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mitől lehet több a bevétel?

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. aug. 29, 2012 11:54 am

Nézd meg, hogy nincs-e olyan kimenő 2010-es számlája, ami 2011-ben folyt be. Lehet az nincs a könyvelésben, ugyanígy a költségszámlák között is lehet ilyen. Bár nem tudom, hogy technikailag hogy tudta így megoldani, de más eltérésre nem tudok gondolni.
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Mitől lehet több a bevétel?

HozzászólásSzerző: resbt » szer. aug. 29, 2012 12:02 pm

Szia!

Jártam már így én is (csak a főkönyv nem egyezett a TAO-bevallással).
Kérd el az előző könyvelőtől az "eredménylevezetést". Akkor majd vagy "kreál" valamit, vagy kijavítja a bevallást. De semmiképpen ne foglalkozz vele Te, ha másnak fizettek érte, keresse meg más a hibát. Sok a probléma az "előző könyvelőkkel"...

Üdv: Zoltán
resbt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mitől lehet több a bevétel?

HozzászólásSzerző: s.zsoltne » szer. aug. 29, 2012 12:14 pm

De az a pláne, hogy nem lehet elérni, az anyja nagyon beteg, és vele van. Nem dolgozik, a szekrényéhez meg nem fér hozzá a kollégája. És persze állítja, nála nincs már semmi. Persze hiányoznak az analítikus nyilvántartások, TE-ök, stb. Még az idei bérpapírok sincsenek meg.
Csak azért érdeklődtem, mert gondoltam egyezni kellene a könyveléssel, nem?
Ráadásul, de még megkérdezem, mert mintha azt mondták volna, hogy a 2010-es évet átnézték, mármint apeh, és nem találtak semmit...
Na mindegy nem értem én ezt.
s.zsoltne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Mitől lehet több a bevétel?

HozzászólásSzerző: resbt » szer. aug. 29, 2012 12:30 pm

Szia!

Ne csodálkozz, hogy nem találsz semmit és nem értesz semmit.
Én 7 vállalkozást és 2 egyéni vállalkozót vettem át 2012.01.01-től.
3 társasági adóbevallás még mindig nincs beadva, egy adószám felfüggesztve, mert a 2010-es beszámoló nincs megküldve és 1 cégnél valahogy "kimaradt" az összes 2011. évi ÁFA-bevallás.
9 "cégnél" 2 probléma elmenne... de 8 :)
Ezért még csak említésre sem méltóak az "előző könyvelők" (direkt az idézőjel, nehogy valaki magára vegye, mindenki tudja, mire célzok!)
Ne is foglalkozz vele, a 2011. évvel meg pláne, ne ma te dolgod.
Az egyéni vállalkozót tájékoztasd a hiányosságokról írásban és szerezze be ő.
Azt is írd le neki, hogy a hiányosságok nélkül nem tudod a 2012. évet teljes egészében folytatni, stb,stb,stb...
Lehet, hogy vesztesz egy ügyfelet, de többet veszíthetsz, ha nem leszel meg mindennel, mert akkor te leszel a hibás a végén...

Üdv: Zoltán
resbt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Mitől lehet több a bevétel?

HozzászólásSzerző: s.zsoltne » szer. aug. 29, 2012 5:15 pm

Igen én is gondoltam erre, hogy nem vállalom.
Bocsánat, amúgy rosszul írtam le, még a 2010-es év volt rossz. Azért néztem meg, mert nem adta be neki a 2011 szja bevallását, és azt kellene pótolni. Ráadásul nincs lekönyvelve 2011 szept-okt sem, okt végétől szünetelteti a váll-t, nincs bevétele. Szóval nem egyszerű... NEm beszélve áfa és 1158-as bevallásokról, amik elmaradtak, de én csak az szja-t vállaltam.
Köszönöm a válaszokat.
s.zsoltne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Mitől lehet több a bevétel?

HozzászólásSzerző: resbt » csüt. aug. 30, 2012 6:58 pm

Szia!

Ajjaj... Én is kaptam már olyat, akinek két évet kellett pótolni. Végül lealkudta és kifizette, de legközelebb nem is alkuszom, nem vállalom. Még a mai világban sem, amikor az ügyfélért "harcolni kell"...csak az a baj, hogy már csak az árral tudunk harcolni, mert más nem érdekli az ügyfeleket.
Pedig ha kicsit gondolkodnának, 10 Ft könyvelési díj 15 Ft adót takarít meg és 10 Ft bírságot...
De hát ez van... :(

Üdv: Zoltán
resbt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 92 vendég

cron