Adófórum

Adózási és számviteli információk

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

Ellenőrzés

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: Bettina1977 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Adott cég használhatja-e állandó jelleggel másik cég technikai eszközeit (pl.: nyomtató, számítógép) végezhet-e a másik cég székhelyén üzletszerű gazdasági tevékenységét, ha nincs a másik cég székhelyére telephelye bejelentve? Köszönöm
Bettina1977
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:33 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. aug. 30, 2012 7:11 am

Bettina, ezt a kérdést konkretizálni kellene. Általánosságban nem lehet rá válaszolni. Ugyanis lehet olyan eset, amire azt mondjuk majd, hogy igen, minden további nélkül, de van olyan is, amit nem lehet. Mondjuk kapásból azt mondanám, hogy ez utóbbi az általános. De én elképzelhetőnek tartanám az első esetet is.
Viszont: a számítógépek használata aggályos lehet, mert azokon szoftver is van, és egy csomó szoftver használata névhez kötött. Ezt mindenképpen figyelembe kell venni.
De még egyszer mondom: konkrétabban kéne fogalmaznod.
Zsuzsa
kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. aug. 30, 2012 10:45 am

Valóban több részletet kéne ismerni. De nem elképzelhetetlen a felvetésed, hiszen irodahelyiség és eszköz bérbevétele alapján is végezhető munka.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: Bettina1977 » csüt. aug. 30, 2012 6:05 pm

Kedves Zsuzsa!

A cégem székhelyére rendszeresen bejárt egy másik cég képviselője, használta a nyomtatómat, számítógépemet. A cégem ettől a személytől is vásárolt árut, amit továbbértékesített. Úgy hallottam, hogy ha ugyanazokat a technikai eszközöket használja a másik cég képviselője -pl.: az én nyomtatómat és számítógépemet, akkor felmerülhet, hogy az adóhatóság fiktív ügyletnek minősíti a köztünk létrejött ügyleteket.Szabályos-e az, hogy az eladó cég rendszeresen az egyik vevő cégének a nyomtatóját, számítógépét használja, vagy igaz, hogy ez teljesen szabálytalan, ha nincs ott bejelentett telephelye?
Előre is köszönöm a választ
Bettina1977
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:33 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: hrvatis » csüt. aug. 30, 2012 6:48 pm

Ha az irodahelyiséget bérelné és így végezné ott a vállalkozási tevékenységét akkor is telephelyként be kellene jelentenie, éppen ez a kérdező egyik dilemmája.
A.
hrvatis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. aug. 30, 2012 6:51 pm

Bettina, arra gondolsz, hogy egy ellenőrzésnél felmerülhet, hogy a partnerednek nem volt számítógépe és nyomtatója, és ezért nem végezhette el a tevékenységet amit számlázott?
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: resbt » csüt. aug. 30, 2012 7:05 pm

Szia!

Én a következőt javaslom (bár még mindig kevés az infó)

1: Te vagy az ingatlan "tulajdonosa-bérlője".
2: "Béla" bejár hozzád és a gépet használja.
3: "Béla" nyomtat.

nos, ha Béla számlázóprogramot telepít a Te gépedre és számláz vele Neked, akkor az már körülményes, mert ahhoz operációs rendszer kell, az pedig a Tiéd, azt nem adhatod bérbe valóban, de a számítógéphasználatot lehet bérelni.

Ha viszont semmilyen programot nem telepített a gépedre, akkor én itt pontot tennék a mondat végére.

Tényleg kellene néhány konkrétum, hogy mit csinál a számítógépeden.

Üdv: Zoltán
resbt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. aug. 30, 2012 7:12 pm

Telephelyet oda kell bejelenteni, ahol termelő tevékenység folyik. Ha pl-ul csak a számlázást végzi a bérelt helyiségben és a bérelt gépen, akkor az nem telephely.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: hrvatis » csüt. aug. 30, 2012 8:11 pm

Például ha az adóhatóság akkor toppan be, amikor a bérlő éppen nyomtat a bérelt helyiségben a bérbevett eszközökkel mit mondjon?
Vagy hogyan számolja el az iroda bérleti díját ha nem a székhelye vagy telephelye? Ebbe nem kötnek bele?
A.
hrvatis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

X cég nyomtatóját használhatja-e y cég?

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. aug. 31, 2012 10:02 am

Zoltánhoz csatlakozom: mielőtt még jobban belebonyolódunk a tanácsadásba, tényleg nem ártana tudni, hogy pontosan mit is csinál a gépen?
Nekem olyan érzésem van, hogy az illető időnként "bitorolja" a kérdező gépét, nyomtatóját, ami marhára dühítő, de egyáltalán nem biztos, hogy olyan rendszeres, üzletszerű tevékenységet végez, ami aggályos lehet.
Én inkább arról az oldalról "támadnám" be a főnökömnél, hogy az illetőnek semmi köze ahhoz, hogy milyen céges dolgok vannak az én gépemen, és ha használja, akkor ezeket is meg tudja nézni. (Persze ha az illető a főnök cimbije, akkor ez az okfejtés nem fogja megállni a helyét.....)
Zsuzsa
kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég