Adófórum

Adózási és számviteli információk

Online piactéren beszerzett áru bizonylata

Számlázás

Online piactéren beszerzett áru bizonylata

HozzászólásSzerző: independentw » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni vállalkozó vagyok, és online piactéren kívánok értékesíteni. A termékeket szeretném beszerezni akár ugyanitt. Arra lennék kíváncsi, hogy amit az e-bay, vagy vatera ad bizonylatot egy vásárlásomról (amit később értékesíteni szeretnék), az számviteli bizonylatként tud-e megfelelni. Ez egy úgy néz ki, hogy egy kimutatást ad a vásárlásról, amiben szerepel az én nevem, címem, a dátum, az eladási ár, a termék megnevezése, VISZONT az eladónak csak a felhasználóneve látható, rendes adatai nem. Ennek a bizonylatnak a megnevezése nem számla/invoice. Tanácstalan vagyok, hogy mivel tudnám igazolni a beszerzésemet.
independentw
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Online piactéren beszerzett áru bizonylata

HozzászólásSzerző: benevar » kedd aug. 28, 2012 10:10 am

Az online piactér az értékesítési felületet biztosítja és pl. a termék értékesítője felé feltöltési díjat, értékesítési jutalékot számláz. A termék beszerzéséről számlát az eladónak kell kiállítania.
benevar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Online piactéren beszerzett áru bizonylata

HozzászólásSzerző: independentw » kedd aug. 28, 2012 10:13 am

Igen, ezt tudom, de mi van akkor, ha magánszemélytől vásárolok, és azt ráfordításaim között szeretném elszámolni? Mi lesz a bizonylatom?
independentw
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Online piactéren beszerzett áru bizonylata

HozzászólásSzerző: benevar » kedd aug. 28, 2012 10:32 am

Nem üzletszerűen értékesítő magánszemélytől ingó vagyontárgy vásárlásról szóló szerződés, elismervény.
benevar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Online piactéren beszerzett áru bizonylata

HozzászólásSzerző: independentw » kedd aug. 28, 2012 10:34 am

Akkor ingó adásvételi szerződést kell mindig küldeni nekik, hogy kitöltve küldjék vissza nekem, ha vásárolok, és én utólag aláírom. Jobbat akkor nem lehet kitalálni... köszönöm a választ!
independentw
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég

cron