Adófórum

Adózási és számviteli információk

alanyi mentes ev. szolgáltatás kiszámlázása

Nemzetközi adózás

alanyi mentes ev. szolgáltatás kiszámlázása

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Az alábbiakba kavarodtam kicsit bele:
EV. ügyfelem szolgáltatást szeretnek kiszámlázni egy francia cégnek, előadásokat tartott itt Mo-n a francia cég tevékenységével kapcsolatban. Elolvastam a nav útmutatóját (17-es füzet, különleges adózói kör...) Azt kibogoztam belőle, hogy szolgáltatásnyújtás esetén alanyi adómenteseknél a szolgáltatás helye külföld, ez esetben Franciaország, ha a megrendelő is adóalany, egyébként pedig a szolgáltatás helye Magyarország. Első esetben nem járhat el alanyi mentesként hanem "áfa tv. területi hatályán kívüli" ügyletről bocsájt ki számlát, második esetben lehet alanyi mentes.
Azt nem sikerült értelmeznem, hogy mit jelent az, hogy a "megrendelő is adóalany"?
sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

alanyi mentes ev. szolgáltatás kiszámlázása

HozzászólásSzerző: benevar » szomb. aug. 18, 2012 7:04 pm

Adóalany meghatározása Áfa tv. 5.§
Az alanyi mentes egyéni vállalkozónak és szolgáltatást igénybe vevő francia cégnek is legyen közösségi adószáma.
benevar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

alanyi mentes ev. szolgáltatás kiszámlázása

HozzászólásSzerző: palmika » vas. aug. 19, 2012 9:16 am

áfa tv §43 Adóalany részére nyújtott olyan szolgáltatások esetében, amelyek kulturális, művészeti, tudományos, oktatási, szórakoztatási, sport- vagy más hasonló eseményekre, rendezvényekre (így különösen: kiállítások, vásárok és bemutatók) való belépést biztosítják, ideértve az előbbiekhez járulékosan kapcsolódó szolgáltatásokat is, a teljesítés helye az a hely, ahol az eseményt, rendezvényt ténylegesen megrendezik.

Kiemelném az oktatás szót, de ugye itt nem lehet.

Így szerintem magyarország a teljesítési hely, így alanmyi mentes lesz.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

alanyi mentes ev. szolgáltatás kiszámlázása

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » vas. aug. 19, 2012 11:27 am

Köszi, hogy hétvégén foglalkoztok a problémámmal :)
Tehát adóalany = ha van a franciáknak is közösségi adószáma, akkor adóalanyok. Én EV-mnek van. Vagyis ha van nekik is, akkor áfa tv.ter.kívüli és az áfát a vevő számítja fel, ha nincs nekik, akkor sima alanyi mentes, ha jól gondolom.
A szolgáltatás konkrétan állatvédelem téma népszerűsítése, nem igazán oktatás jellegű, hát nem tudom, hogy bele lehet -e szuszakolni ebbe a 43§-ba...
sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

alanyi mentes ev. szolgáltatás kiszámlázása

HozzászólásSzerző: palmika » kedd aug. 21, 2012 6:10 pm

Nem csak akkor adóalany a francia, ha van közösségi adószáma, hanem, ha a honos országban az áfának megfelelő törvény alá tartozik, gazdasági tevékenységet végez.

Minek minősítenéd a tevékenységet? Bemutató, reklám, szakmai tanácsadás?
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

alanyi mentes ev. szolgáltatás kiszámlázása

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » kedd aug. 21, 2012 8:00 pm

Hm....az állatvédelmi téma népszerűsítése. Előadások állattartóknak, állattenyésztőknek, állatokkal kapcsolatos alapítványoknál, rendőrségen stb. Hogy több hangsúlyt kapjon a téma Mo-n is. Nehéz lenne minősíteni. Nem érzem a 43§-ba tartozónak.
sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Nemzetközi adózás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég