Adófórum

Adózási és számviteli információk

szüneteltetés utáni

Egyéni vállalkozók

szüneteltetés utáni

HozzászólásSzerző: ildibf » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Van egy egyéni vállalkozó, aki 2010-től szüneteltette a tevékenységét, és 1011.11.03-án megszüntette azt. Akkor egyedül a 1158-as bevallással volt problémám, amit nem adtam be, mert a NAV ügyfélszolgálat még visszahívásban is megerősített, hogy nem kell beadni.( kár, hogy nem vettem fel a beszélgetést) Most derült ki egy más ügyben, hogy be kellett volna adni 11.01.-11.03.közötti időszakra, amit pótlólag be is adtam, a 02-lapon jelöltem az 51-es kódot, és így 0-ásan adtam be.
Visszajött a bevallás 2 hibaüzenettel:
x038: Nem esik bele az időszakba,vagy egyéni vállalkozó.. tevékenységének szüneteltetése vége dátum kitöltött a törzsnyilvántartás szerint: ekkor a bevallási időszak kezdő napja a szüneteltetés vége dátum || 1 nap
nos, ha megszűnt a tevékenysége 11.03-án, és úgye ez a szüneteteltetése vége is,akkor nem adhatok be bevallást, 11.04-el kezdődően?

M221 kód: Arra az időszakra nem nyújtható be 1158-as bevallás,amikor nyilvántartásunk szerint szüneteltette a tevékenységét.
Ezek szerint 11.03-ra: 1 napra kellene beadni? DE ahhoz, hogy 0 legyen, be kell írnom, hogy miért szünetelt aznap a biztosítás?

Szerintetek , hogyan kellene kitölteni?

Köszi előre is: Ildi
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

szüneteltetés utáni

HozzászólásSzerző: ildibf » hétf. jún. 25, 2012 12:59 pm

Szia, Ocó,

2010-tól szüneteltette, 2011.11.03-án megszüntette a tevékenységét: előtte egyeztettem a NAV-val Okmányirodával, mindkettő azt mondta, hogy nem kell 1 napra visszavenni a vállalkozói tevékenységét a szüneteltetésből, hogy aztán másnap meg lehessen szüntetni.Ha most kérdezem meg a NAv-tól akkor ugyanez a válasza.

4. számú függelék
A járulékfizetés nélküli idıszakok kódjai
ügyvédként, szabadalmi ügyvivıként, közjegyzıként kamarai tagságát,
egyéni vállalkozói tevékenységét szünetelteti
51
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

szüneteltetés utáni

HozzászólásSzerző: dori78 » kedd júl. 03, 2012 6:45 pm

Kedves Ildi!

Hátha segít: másodállású egyéni vállalkozóm január óta szünetelt, májusban kitalálta, hogy megszűnik. A bevallás időszakának a megszűnés napját írtam "E" kóddal (ahogy ezt előttem Ocó is mondta). Én minden járulékalaphoz 1 Ft-ot írtam be, mivel 0-t nem lehet, így ez a technikai megoldás maradt. Elfogadó nyugta megjött, azóta fel is dolgozta a hatóság minden gond nélkül....

( Ha szünetelés után egyből megszűnik a vállalkozás szerintem semmi nem kötelezi arra, hogy egy napra vissza kelljen venni. Úgy látszik az egy napi járulék bevétel is számít a költségvetésnek, azért adnak ilyen tanácsot.... :) )

Dóra
dori78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

szüneteltetés utáni

HozzászólásSzerző: ildibf » szer. júl. 04, 2012 8:20 pm

Szia, Dóra,

Beadtam , ahogy Ocó írta,és közben a NAV is ugyanazt mondta, de visszadobták, hogy a vállalkozó már nem jogosult a beadására. Azt írták, hogy regisztráljon. Mármint a megszűnt vállalkozásához????
Az a baj, hogy személyesen nem ér rá a vállalkozó bemenni a NAv-hoz, ami tőlünk 40 km-re van,mert mindennap dolgozik, reggeltől estig. Én meg nem tudok szabit kivenni ezért,telefonon meg nem lehet kérdezni, hogy mi ilyenkor a teendő. Valószínűleg levelet fogok írni, aztán meglátjuk
Köszönöm, hogy segíteni próbálsz : Ildi
ildibf
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 87 vendég