Adófórum

Adózási és számviteli információk

Clearing Holding Zrt. - CWC Unit

Számvitel

Clearing Holding Zrt. - CWC Unit

HozzászólásSzerző: kristofkata » csüt. jún. 14, 2012 9:18 am

Kedves nagy.andrea2!

Az nem lenne baj, hogy mondjuk a cég a hasznának egy részét unit-ban fogadja el... persze ha olyan haszonkulccsal dolgozik, amiből még engedni tud... a mi fő problémánk, hogy nem tudnánk elkölteni, és akkor csak gyűlne és ezzel a cég adóssága is, amit előbb-utóbb ki kellene fizetni.

Persze ők azt mondják, nem kötelező unit-ot elfogadni és semmilyen hátrányunk nem származna belőle, vagyis csak forint alapon is tőlünk vásárolnának... de úgy tudjuk, hogy igazából mindenki szabadulni akar a unit-jától... és akkor ugyanott tartanánk, mint egy bármilyen hirdetési portálon, vagy a Google kampánnyal, csak több 100e ft-ért.

Üdv, Kata
kristofkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:30 am

Clearing Holding Zrt. - CWC Unit

HozzászólásSzerző: bebebe » csüt. jún. 14, 2012 9:40 am

Szia Kata!

Ez benne a szép, hogy a főkönyvön Ft követelésként jelenik meg, közben meg van egy Unit-ban nyilvántartott valamim... És nem kaphatod meg forintban akkor sem, ha kéred. Szóval erre a kérdésemre már nem tudtak válaszolni, hogy ez hogy is van, és ez megfelel-e a jelenlegi törvényi szabályozásoknak! Szerintem nem...
A mi érintett vállalkozásunk ruházati kiskereskedő, így neki véleményem szerint nem érte meg belépni, mint írtam, be van ragadva egy csomó Unit-ja, és nem tudja elkölteni, mert olyan partnerek vannak benne, akitől Ő nem igazán tud vásárolni. Csak jól beleugrasztották. A forgalma egyébként nem lendült fel különösebben, eddig többe került a regisztráció, meg a jutalék, mint ami hasznot esetleg hozott.

Az egész egy nagy kalap...

Üdv,

bebebe
bebebe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Clearing Holding Zrt. - CWC Unit

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. jún. 14, 2012 9:48 am

Kata, abban biztos lehetsz, hogy unit nélkül nem lehet eladni, mert nincs olyan vevő, aki csak kp-ért is vásárolna. Ahogy írod, mindenki el akarja költeni a unit-jait.
Ahol én régen voltam, ott általában 50-60% volt a unit aránya, ez elég sok! Simán kp-ért képtelenség lett volna bármit is eladni.

Egyébként ha belegondolsz matematikailag is képtelenség, hogy az összes tag jól járjon, hiszen mindig lesznek olyanok, akik már nem tudják elkölteni a creditet.

Engem egyébként úgy húztak be a csőbe, hogy azt mondták, rengeteg cég vásárolna tőlem, csak ehhez be kellene lépni... Órákon át fűztek, a végén megkötöttük a szerződést, és utána amikor el akartam kérni a cégek listáját (vagyis konkrétan kik azok, akik máris vásárolnának tőlem...), akkor közölték, hogy keressek magamnak a virtuális piacon!!
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Clearing Holding Zrt. - CWC Unit

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » csüt. jún. 14, 2012 9:52 am

Arról nem is beszélve, hogy neked a teljes összegről számlát kell adnod, be kell fizetned az áfá-t, tao-t, iparűzésit, közben meg sem kapod az ellenértéket, csak mondjuk a 30-50%-át :(
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Clearing Holding Zrt. - CWC Unit

HozzászólásSzerző: kristofkata » csüt. jún. 14, 2012 10:06 am

Köszönöm a válaszokat... most már teljesen meggyőződtem, hogy ez nem nekünk való... sajnos..., eleinte olyan jól hangzott... tudom marketing duma... végül is jutalékért dolgoznak...
kristofkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:30 am

Clearing Holding Zrt. - CWC Unit

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. jún. 14, 2012 10:37 am

Sziasztok!

Ráadásul a beszámolóban sem mutathatsz ki olyan követelést, ami nem valós, vagy bizonytalan a realizálása.

Ez a "unit" pedig eléggé úgy néz ki, hogy nem valós követelés... Szóval ellenkezik a számviteli törvénnyel is ennek a követelésnek a kimutatása.

Viszont érdemes lenne ezt a "remek céget" a Gazdasági Versenyhivatal szíves figyelmébe ajánlani.
Üdv

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Clearing Holding Zrt. - CWC Unit

HozzászólásSzerző: bebebe » csüt. jún. 14, 2012 10:44 am

Kedves validitas!

Eddig ez volt a legjobb hozzászólás a témához, én is így gondolom!

Üdv
bebebe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Clearing Holding Zrt. - CWC Unit

HozzászólásSzerző: kristofkata » csüt. jún. 14, 2012 1:49 pm

Szia Mindenki, azt mondják, hogy a számviteli törvényben kifejezetten benne van az ilyen fajta "fizetésnek" a könyvelési módja... én nem vagyok könyvelő, nem tudom hol kellene keresni, de már csak kíváncsiságból is megnézném.
Üdv, Kata
kristofkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:30 am

Clearing Holding Zrt. - CWC Unit

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. jún. 14, 2012 3:25 pm

Szia!

Akik "azt mondják", megmondhatnák a pontos paragrafust is - már ha szerintük benne van... Szóval tőlük kellene megkérdezni, hogy hol is pontosan? :-)
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Clearing Holding Zrt. - CWC Unit

HozzászólásSzerző: kelde » kedd jan. 29, 2013 8:39 pm

Köszönöm mindannyiótoknak a remek válaszokat. Engem most akarnak lehúzni holnap. De nem kötök velük semmilyen szerződést. Hálás vagyok nektek ezekért a véleményekért.
kelde
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:37 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég