Adófórum

Adózási és számviteli információk

NY nyilatkozat sokadszor

Egyéni vállalkozók

NY nyilatkozat sokadszor

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jún. 07, 2012 10:33 am

Csak a helyesbítést kell jelölnöd. De minden M-es lapon és az A-n is. Nehogy önellenőrzést írj, mert akkor az adókat is felülírja a folyószámlán.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

NY nyilatkozat sokadszor

HozzászólásSzerző: Brigitta12 » csüt. jún. 07, 2012 11:06 am

Szia!
Köszönöm szépen a választ. Akkor ha jól értem az egyetlen ügyvezetőnek a bt-ben akinek van máshol munkaviszonya beadok egy 1208A bevallást és M lapot nullásan, csak az adatai szerepelnek rajta és bejelölöm a helyesbítést.
Viszont egy újabb kérdés merült fel bennem, hogy mi van azzal az ügyvezetővel akinek ugyancsak van munkaviszonya máshol, de a cégében van más alkalmazott is akire a 1208-ast beadtam viszont az ügyvezetőt sehol sem szerepeltettem. Ebben az esetben beadom az eredeti 1208A lapot az eredeti adatokkal és csak az ügyvezetőről beadok egy M lapot nullásan, kvázi pótlásként és itt is bejelölöm a helyesbítést.
Bocs, a sok kérdésért, de még nem nagyon kellett soha helyesbítenem ezért vagyok ilyen bizonytalan.
Előre is köszönöm aki foglalkozik a problémámmal.
Brigitta12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

NY nyilatkozat sokadszor

HozzászólásSzerző: matkatita » csüt. jún. 07, 2012 11:53 am

Az helyesbítés mert olyan minta kimaradt volna egy dolgozód. Ha önrevíziót jelölsz az lesz amit szedlacsek írt, hogy felülírja az adókat, ha nem jelölsz semmit akkor duplasági hiba üzenet jön
matkatita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Előző

Vissza: Egyéni vállalkozók

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 73 vendég

cron