Adófórum

Adózási és számviteli információk

0653 - nyeremény

SzJA

0653 - nyeremény

HozzászólásSzerző: crissy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

a sokadik (ki számolja már) 53-as kitöltésénél ütköztem egy kérdésbe. Kapott az emberke egy igazolást, mivel nyert egy telefonos játékon. A nyereményből az szja tv. 76.§ (2)bek. alapján levonták a 25% szja, és úgy került kifizetésre. Én úgy tudtam, hogy nem kell ezt a nyertesnek bevallani, de az igazoláson az szerepel, hogy szerepeltesse a bevallásban. De hol???  Még csak hely sincs rá - vagy legalábbis én nem találtam.  Vagy esetleg túlbuzgó az igazolás, és tényleg nem kell szerepeltetni?

Előre is köszönöm a válaszokat, hátha valaki másnak is van szerencsés nyertese.

Kriszta 

 

crissy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0653 - nyeremény

HozzászólásSzerző: garbo50 » pén. ápr. 27, 2007 10:53 am

Szia Kriszta!

 

A 4-es lap 163 sorába kellene beírni, ha a kifizető az adót nem vonta volna le, de mivel az igazoláson az szerepel, hogy levonta szerintem ezzel nincs teendőd, csak meg kell őrízni, mert egy esetleges vagyonosodási vizsgálat alkalmával igazolásként jól jön.

 

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0653 - nyeremény

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. ápr. 27, 2007 11:28 am

A 4-es lap 163. sorában szereplő adóösszeggel (pl. a nyeremény 100000 Ft, forrásadó 25E ft),  kifizető által levont forrásadót szembe kell állítanod a C lapon a 43. sor c oszlopban: 25E. Mivel levonta a kifizető, kiüti egymást a két érték, fieztési kötelezettség nincs, de a bevallásban szerepelt.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0653 - nyeremény

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. ápr. 27, 2007 2:46 pm

Szia! Nekem is éppen tegnap volt egy ilyen ügyfelem. Ő is telefonos játékon nyert, de az ő igazolásán szerepelt, hogy a bevallásban az egyéb önálló tev. bevételeként kell feltüntetni. Az igazoláson feltüntették a kifizető által befizetett EHÓ-t is, de arról is tájékoztattak, hogy azzal nem kell csinálni semmit. Én a 90%-át vettem adóalapnak. A nyeremény kifizetése előtt nyilatkozatot kértek a várható éves jövedelemről és ennek megfelelően vonták az SZJA előleget. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég