Adófórum

Adózási és számviteli információk

számlázással kapcs.

Számlázás

számlázással kapcs.

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv Mindenkinek !

Nézzétek meg, hogy a vevő és szállító számlákon szerepel e mind a két fél adószáma. !! Ma kaptunk a Nav -tól egy ejnye- bejnyét , mert nem mindegyiken volt rajta mind a kettő. Az áfa törvényben benne van, de a sok " bába közt elveszett a gyermek" nem figyeltünk eléggé sem a számlázáskor sem a befogadott számláknál. üdv Fné
fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

számlázással kapcs.

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. máj. 18, 2012 4:29 pm

Szia! Szerintem valami félreértés lehet... azokban az esetekben, amikor nem a szállító az ÁFA fizetésére kötelezett, (export, közösségi, belföldi fordított..), akkor igen az ÁFA törvény is tartalmazza, hogy a vevő adószámának is szerepelnie kell a számlán.. ha közösségi, akkor a közösségi adószámnak.

Én még a napokban láttam .. nem tudom, hogy már benyújtott tv. javaslatban, vagy miben.., hogy a már 5 milliós számláknál, akármilyen is az. a vevő adószámát is szerepeltetni kell majd a számlán...

A jelenleg hatályos ÁFA tv. számla kötelező alaki, tartalmi: .. résznél:

169. § A számla kötelező adattartalma a következő:
a) a számla kibocsátásának kelte;
b) a számla sorszáma, amely a számlát kétséget kizáróan azonosítja;
c) a termék értékesítőjének, szolgáltatás nyújtójának adószáma, amely alatt a termék értékesítését, szolgáltatás nyújtását teljesítette;

d) a termék beszerzőjének, szolgáltatás igénybevevőjének adószáma, amely alatt, mint adófizetésre kötelezettnek a termék értékesítését, szolgáltatás nyújtását teljesítették, vagy amely alatt a 89. §-ban meghatározott termékértékesítést részére teljesítették;

e) a termék értékesítőjének, szolgáltatás nyújtójának, valamint a termék beszerzőjének, szolgáltatás igénybevevőjének neve és címe;
f)180 az értékesített termék megnevezése, annak jelölésére - a számlakibocsátásra kötelezett választása alapján - az e törvényben alkalmazott vtsz., továbbá mennyisége, illetőleg a nyújtott szolgáltatás megnevezése, annak jelölésére - a számlakibocsátásra kötelezett választása alapján - az e törvényben alkalmazott SZJ, továbbá mennyisége, feltéve, hogy az természetes mértékegységben kifejezhető;
g)181 a 163. § (1) bekezdésének a) és b) pontjában említett időpont, ha az eltér a számla kibocsátásának keltétől;
h) az adó alapja, továbbá az értékesített termék adó nélküli egységára, illetőleg a nyújtott szolgáltatás adó nélküli egységára, ha az természetes mértékegységben kifejezhető, valamint az alkalmazott árengedmény, feltéve, hogy azt az egységár nem tartalmazza;
i) az alkalmazott adó mértéke;
j) az áthárított adó, kivéve, ha annak feltüntetését e törvény kizárja;
k) adómentesség esetében, valamint abban az esetben, ha adófizetésre a termék beszerzője, szolgáltatás igénybevevője kötelezett, jogszabályi hivatkozás vagy bármely más, de egyértelmű utalás arra, hogy a termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása
ka) mentes az adó alól, vagy
kb) után a termék beszerzője, szolgáltatás igénybevevője az adófizetésre kötelezett;
l) új közlekedési eszköz 89. §-ban meghatározott értékesítése esetében az új közlekedési eszközre vonatkozó, a 259. § 25. pontjában meghatározott adatok;
m) utazásszervezési szolgáltatás nyújtása esetében jogszabályi hivatkozás vagy bármely más, de egyértelmű utalás arra, hogy a XV. fejezetben meghatározott különös szabályokat alkalmazták;
n) használt ingóság, műalkotás, gyűjteménydarab vagy régiség értékesítése esetében jogszabályi hivatkozás vagy bármely más, de egyértelmű utalás arra, hogy a XVI. fejezet 2. vagy 3. alfejezetében meghatározott különös szabályokat alkalmazták;

o) pénzügyi képviselő alkalmazása esetében a pénzügyi képviselő neve, címe és adószáma.

------- SAJNOS ebben a megújult fórum formátumban nem lehet szövegszerkeszteni, kiemelni!!! de nézd meg: Kell az adószám a számlán a (Szállító) termékértékesítő, szolgáltatást nyújtó részéről minden esetben (ez mindig is így volt) továbbá szerepelni kell a vevőnél is a "d" pont esetében és ott van még az o.) pont.

Üdv.

Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

számlázással kapcs.

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. máj. 18, 2012 4:51 pm

Szia! Azon az ejnye-bejnyén valami törvényre nem hivatkoztak? Eddig én is úgy tudtam, ahogyan Melcsi is írja,csak bizonyos esetekben kell mind két fél adószámát feltüntetni a számlán.
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

számlázással kapcs.

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » pén. máj. 18, 2012 4:56 pm

SZia ! a revizor szerint a jogász dönt, hogy elég-e az ejnye-..... . Majd ha a jkv megjön , akkor tudok biztosat mondani. Mari
fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

számlázással kapcs.

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. máj. 18, 2012 5:22 pm

Ha az a revizor minden egyes kiállított számlánál ragaszkodik a vevő adószámához, akkor az egy barom.

Nekem magánszemélyként is jogom van számlát kérni a vásárlásról, igénybevett szolgáltatásról.. attól, hogy magánszemély a vevő, az nem csak nyugtára jogosult.

A sima magánszemélynek nincs adószáma, annak adóazonosító jele van, mely adóazonosító jelemet nem vagyok köteles bármihez, bárkinek megadni.

Üdv.
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

számlázással kapcs.

HozzászólásSzerző: fenyvesjanosne » pén. máj. 18, 2012 6:01 pm

nem a magánszemélyekről volt szó ! Nem azt kifogásolta, hanem ha adószámos ( Bt Kft, egyéni váll. stb ) vásárolt. Ott maradt le egy- két alkalommal az adószám. Az első mondatoddal maximálisan egyetértek. üdv
fenyvesjanosne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

számlázással kapcs.

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. máj. 21, 2012 12:52 pm

Szia!

Azt írod, hogy az áfa-törvényben benne van, hogy mindkét adószámnak rajta kell lennie. Csak a "sok bába közt..."

Megmondanád, hogy pontosan hol? Mely § mely bekezdése??

Mert szerintem nincs benne. Csak amit az előző hozzászólók is írtak.

De azt írtad, benne van, tehát nyilván tudod, hogy hol. Szóval kérjük, írd meg.

Köszi.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég

cron