Adófórum

Adózási és számviteli információk

Értékcsökkenés évenkénti változtatása

TAO

Értékcsökkenés évenkénti változtatása

HozzászólásSzerző: Szupi78 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Azt kérdezném, hogy véleményetek szerint van e lehetőség arra, hogy egy tárgyi eszköz társasági adó szerinti értékcsökkenési kulcsát évenként megváltoztassuk?
Például egy újonnan beszerzett eszköznél 2010-ben 14,5% kulcsot érvényesítettünk 2011-ben lehet e az 50%-t?

Köszönöm a válaszokat
Szupi78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Értékcsökkenés évenkénti változtatása

HozzászólásSzerző: validitas » pén. máj. 04, 2012 9:43 am

Szia!

A tárgyi eszközök értékcsökkenésének elszámolását a számviteli törvényben rögzítettek szerint kell meghatározni. Ebből következően az eszköz écs. kulcsát nem az adótörvényhez kell szabni.

A választott módszert, kulcsokat, stb. a számviteli politikában rögzíteni kell. Eltérni, változtatni csak kellően indokolt esetben lehet, amit a kiegészítő mellékletben is fel kell tüntetni, valamint a hatását is. Évenként nem lehet változtatgatni.

A társasági adóalapnál lehet érvényesíteni a csökkentő tételeknél a tao.tv. melléklete szerinti leírást, a számviteli tv.szerint elszámolt écs-vel meg növeled az adóalapot.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Értékcsökkenés évenkénti változtatása

HozzászólásSzerző: Szupi78 » pén. máj. 04, 2012 10:09 am

Kedves Böbe!

Azzal tisztában vagyok, hogy a számviteli törvény szerint kell meghatározni az értékcsökkenést.

Engem az érdekel, hogy a társasági adónál csökkentő tényezőként figyelembe vehető értékcsökkenést is meg tudom e változtatni, hiszen a TAO törvényben az olvasható, hogyha a TAO törvény melléklete egy tárgyi eszköznél többféle lehetőséget is biztosít, akkor élhetek a választás jogával.

Kérdés, hogy minden évben élhetek e a választás jogával vagy csak akkor amikor megkezdem az értékcsökkenést????
Szupi78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Értékcsökkenés évenkénti változtatása

HozzászólásSzerző: validitas » szomb. máj. 05, 2012 5:21 pm

Szia!
Így már más, mikor olvastam a kérdésedet, nem egészen így értettem :-)))

Tudtommal erre nincs szabály. Úgy lenne logikus, hogy amikor megkezded, akkor élsz a választás jogával. Azonban nem olvastam erre nézve tiltó rendelkezést, tehát szerintem lehetséges évente változtatni, csak az eszköz kartonján legyen pontosan vezetve.
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: TAO

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég