Adófórum

Adózási és számviteli információk

Szállitólevél-szigorú számadású

Ellenőrzés

Szállitólevél-szigorú számadású

HozzászólásSzerző: nemvica1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


Azokat a szállitóleveleket is be kell vezetni a szigorú szám.nyilvántartásba, amik tavaly lettek vásárolva és még használatba vannak, illetve még csak most fognak használatba kerülni?


Mi van ha nincs róluk számla?


Köszi


 

nemvica1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Szállitólevél-szigorú számadású

HozzászólásSzerző: Bakosné » kedd jan. 10, 2012 4:39 pm

Akkor szerintem jobb ha idén már nem használjátok, hanem vesztek újat.


Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Szállitólevél-szigorú számadású

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd jan. 10, 2012 4:44 pm


Szia! Én a szállítólevél tömbökkel kapcsolatban , nem találkoztam olyan előírással, mit kell tenni a korábbi beszerzésekkel, de abból hiba nem lehet, ha a régit érvénytelenítik és a 2012. évet új beszerzéssel kezdik, melyek már számla alapján kerülnek nyilvántartásba. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Szállitólevél-szigorú számadású

HozzászólásSzerző: farkaskatalin » szer. jan. 11, 2012 8:55 am

Sziasztok!


Az, hogy a nyomtatványforgalmazó adatoot szolgáltat a szállítólevéltömbökről még nem jelenti azt, hogy nekünk is szigorúszámadású nyilvántartást kell róla vezetni. Meg kell néznünk, hogy a mi nyilvántartási kötezettségünk is változott-e. Én még nem találtam meg.

farkaskatalin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Szállitólevél-szigorú számadású

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. jan. 11, 2012 9:00 am

2012. január 1-től jelentenek a nyomtatványosok szállítóleveleket.


http://www.apeh.hu/magyar_oldalak/regiok/delalfold/aktualis/szigszamadnyomt.html?query

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Szállitólevél-szigorú számadású

HozzászólásSzerző: farkaskatalin » szer. jan. 11, 2012 10:05 am

Igen. 2012. január 01-től jelentik a nyomtatványosok. De hol van az leírva, hogy szigorú számadású a szállítólevél???

farkaskatalin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Szállitólevél-szigorú számadású

HozzászólásSzerző: farkaskatalin » szer. jan. 11, 2012 10:12 am

Szigorú számadási kötelezettség alá kel vonni minden olyan nyomtatványt, amelyért a nyomtatványon szereplő névértéknek megfelelő ellenértéket kell fizetni. (Szerintem a szállítólevél nem ilyen.) Egyenlőre még nem találtam mást.

farkaskatalin
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Szállitólevél-szigorú számadású

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. jan. 11, 2012 12:30 pm

A NAV honlapjáról: (a fenti linkről)


A szigorú számadású nyomtatványok fogalmába a nyugtán és számlán kívül beletartozik minden olyan nyomtatvány, amelyért a nyomtatvány értékét meghaladó vagy az azon feltüntetett névértéknek megfelelő ellenértéket kell fizetni, továbbá amelynek illetéktelen felhasználása visszaélésre adhat alkalmat (pl.: bevételi és kiadási pénztárbizonylat, vételi jegy, leltárívek, szállítólevelek, áruutalványok). A szigorú számadás alá vont nyomtatványok nyilvántartásának pontos, naprakész és teljes körű vezetése kiemelt jelentőséggel bír, hiszen ezen nyomtatványok tartalmának közvetlen hatása van az adózó költségvetési kapcsolataira, azok mértékére. Ez indokolja, hogy a nyilvántartás vezetésének pontatlansága, hiányossága, esetleg teljes hiánya esetén a jogszabály szigorú szankciók alkalmazását írja elő, hiszen magánszemélyek esetén 200 ezer forintig, más adózókra vonatkozóan pedig 500 ezer forintig terjedő mulasztási bírság kiszabását teszi lehetővé.

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Szállitólevél-szigorú számadású

HozzászólásSzerző: Kármen1 » hétf. feb. 20, 2012 5:42 pm

Sziasztok !A nyomtatványosok milyen nyomtatványon jelentik ?

Kármen1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég