Adófórum

Adózási és számviteli információk

Eltünt másodpéldány

Ellenőrzés

Eltünt másodpéldány

HozzászólásSzerző: padlik » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözletem!


A hárompéldányos számlatömbből eltünt néhány másodpéldány (a piros szinű). A tőpéldányok hiánytalanul megvannak. Mi a teendő? Szükséges pótolni?


A válaszokat előre is köszönöm!

padlik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Eltünt másodpéldány

HozzászólásSzerző: validitas » szer. feb. 08, 2012 1:58 pm

Szia!


Hogyan tudnád pótolni? Visszaszerzed? Ha tudod, hogy hol vannak, szerezd vissza. Ha nem, nem tudsz semmit sem tenni. Egyébként sem tudja más használni semmire.


Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eltünt másodpéldány

HozzászólásSzerző: padlik » csüt. feb. 09, 2012 6:35 am

Szia validitas!


Visszaszerezni nem tudom, mert elvesztek valahol :( A pótlást pedig úgy gondoltam, hogy pl. a tőpéldányt lemásolom és írok hozzá egy jegyzőkönyvet, hogy a másodpéldány eltünt. Csak azt nem tudom szükséges-e ez egyáltalán, egy esetleges ellenőrzéskor kérik-e ezeket a példányokat és ha igen, akkor elfogadják-e így a pótlást.

padlik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Eltünt másodpéldány

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. feb. 09, 2012 9:55 am

Nyilván kérik, hiszen a másodpéldány a könyvelés bizonylata. Ha nincs, akkor ott a tőpéldány, másold le. Írj hozzá jegyzőkönyvet. Mást nem tudsz tenni. Hogy elfogadják-e? Azt nem tudom, mert ilyenre még nem volt példa mióta ezen a pályán vagyok :-)

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Eltünt másodpéldány

HozzászólásSzerző: padlik » csüt. feb. 09, 2012 11:06 am

Oké, köszönöm.

padlik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Eltünt másodpéldány

HozzászólásSzerző: dr.zsiros » pén. júl. 06, 2012 4:24 pm

Miért kellene pótolni? A számla eredeti példánya alkalmas joghatás kiváltására, másolatot meg annyit lehat csinálni, amennyit akarsz. Ha elveszik másolat, annak nincs különösebb jelentősége, az eredetiről bármikor lehet további új másolatokat készíteni. Csak gondoljatok arra, hogy van a forgalomban 2,3, 4 és 5 példányos számla is. Az eredeti a befogadóé, egy másolat a kibocsátónál marad, a többi "ráadás" (teljesítményigazolás, munkalap, utókalkuláció, stb célját szolgálhatja).
dr.zsiros
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:31 am


Vissza: Ellenőrzés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron