Adófórum

Adózási és számviteli információk

Munkadíj || szerzői jogdíj lehet egy számlán?

Számlázás

Munkadíj || szerzői jogdíj lehet egy számlán?

HozzászólásSzerző: aszmsz74 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!


Én nem vagyok szakmabeli, csak egy kezdő adószámos magánszemély. Alanyi adómentes. Tervezéssel foglalkozom (foglalkoznék). Úgy tudom, hogy a szerzői jogdíj után nem kell járulékokat fizetni, így nyilván szeretném ezt a számlán is szerepeltetni, bár a szerződéseimben benne lesz, hogy a tervezési díj 70%-a szerzői jogdíj, a maradék pedig munkadíj. Minden munkámnál van mindkét féle tétel. A kérdésem, hogy egy (egyszerűsített készpénzfizetési) számlán számlázhatom-e mindkét tételt (vagy elég az is, ha a szerződésben ez le van írva)? A másik kérdésem, hogy a munka, amit csinálok olyan, hogy az elején találkozom az ügyféllel, akkor ő készpénzben kifizeti a számlát, amit adok neki, de csak kb. egy hét múlva teljesítek én (interneten keresztül, szóval többször nem találkozom velük). Ezt lehetővé teszi a törvény? 


A válaszokat előre is köszönöm!!!

aszmsz74
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Munkadíj || szerzői jogdíj lehet egy számlán?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd feb. 07, 2012 11:07 am

Szia!


Persze, fel lehet tüntetni a számlán - és lehet hivatkozni a szerződés megfelelő pontjaira, hogy egyértelmű legyen. Ha a szerződésben benne van, hogy előre kp. fizetéssel teljesít a megrendelő, akkor sztem ezzel sem lehet probléma. Azért egy visszaigazolása a teljesítésnek fontos lenne, már csak a munkadíj időtartamára nézve is. Mert a bizt.jogviszony napjait különben hogyan számolnád?


Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron