Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adatszolgáltatás-beolvadás esetén

Adatszolgáltatás

Adatszolgáltatás-beolvadás esetén

HozzászólásSzerző: Ftamara » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


Az alábbi kérdésben szeretnék segítséget kérni tőletek.
Van egy X Kft, amibe beolvadt y Kft-é. Y Kft-nek 11.30-al lezárták a céget, minden bevallás 01.01-11.30-val elkészült (t.adó, áfa stb..) Az a kérdésem, hogy nekem az X Kft-nek kell-e valamilyen bevallást elkészítenie? gondolok itt változásbejelentőre? Nekem le kell-e zárnom a 2011 évet 11.30-val, vagy csak ami főkönyvi kivonatot kaptam azzal megnyitom és folytattom az évet, és majd 12.31-vel lezárom. még nem volt beolvadásom, nem tudom a mentét!
Köszönöm a segítséget!

Ftamara
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Adatszolgáltatás-beolvadás esetén

HozzászólásSzerző: Ftamara » csüt. jan. 05, 2012 12:58 pm

Nagyon várom a segítségeteket!!!!!!!!!!

Ftamara
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Adatszolgáltatás-beolvadás esetén

HozzászólásSzerző: kedves » csüt. jan. 05, 2012 1:48 pm

Szia Tamara!


Ha már megvolt a beolvadás, akkor neked csak egy főkönyvi kivonatod van, és az az X-kft-é, mert az él tovább.A beolvadás kapcsán a végleges vagyonmérleg is biztosan elkészült, és abban már a két cég gyakorlatilag össze van fésülve.Ez pedig már a főkönyvi kivonatodban is kell jelentkezzen.Ha minden bevallás és a vagyonmérleg is elkészült az élet a befogadó cégben megy tovább, és rendesen dec.31-vel zársz.


Várd meg mások véleményét is, Margó

kedves
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Adatszolgáltatás-beolvadás esetén

HozzászólásSzerző: Ftamara » pén. jan. 06, 2012 1:36 pm

Köszönöm a válaszodat Margó!
Mikor ez az egész beolvadás elkezdődött készítettünk egy összevont mérleget, ezt oda is adtuk az ügyvédnek, ő ezt elküldte a cégbíróságnak, majd két hónap elteltével a beolvadás megtörtént, persze addig mind két cég működött, de nem készítettünk újra összevont mérleget. Mikor a beolvadás megtörtént a beolvadó cég lezárta a céget, mi kaptunk egy mérleget a beolvadás napjával, arra gondoltuk a beolvadó cégnek tovább folytatjuk a könyvelését, azzal az eltéréssel, hogy hozzá nyitjuk a kapott főkönyvi adatokat!
Vagy amelyik cégbe a beolvadás megtörtént nekünk is le kellene zárni a kft-ét és egy főkönyvet készíteni a kettőből?

Ftamara
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Adatszolgáltatás-beolvadás esetén

HozzászólásSzerző: kedves » pén. jan. 06, 2012 1:50 pm

Szia Tamara!A beolvadásnál vagyonmérleg tervezetet,majd végleges vagyonmérleget kell készíteni. Én ahogy olvasom ezen már túl vagytok.A befogadó cégben megy az élet tovább és ha minden záró bevallás elkészült( márpedig biztosan elkészült, ) akkor a befogadó főkönyvébe beveszed a beolvadt céget.A befogadó főkönyvvét nem zárod le majd csak dec.31.-én. A beolvadó céggel már nem csinálsz semmit, a főkönyvét átteszed a befogadóba.Remélem nem kavartalak meg nagyon.


Margó

kedves
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Adatszolgáltatás-beolvadás esetén

HozzászólásSzerző: Ftamara » pén. jan. 06, 2012 4:20 pm

Margó, záró bevallások elkészültek a beolvadó cégnek (amit nem én könyvelek, csak megkaptam a bevallásokat és láttam) A befogadó cégnek nem tudom kell-e valamilyen bevallást beadnia? Mintha azt olvastam volna társasági adóbevallást? A befogadó Kft-é még nem készített bevallásokat, mivel úgy gondoltuk neki majd 12.31-vel elkészítünk minden bevallást! Nem tudom jól gondoljuk-e! Akkor elvileg első alkalomkor készült mérleg, még mielőtt a beolvadás nem történt meg, utána már nem, és nem tudom helyes-e így, nem-e kellett volna megint egy összevont mérleget készíteni?

Ftamara
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Adatszolgáltatás-beolvadás esetén

HozzászólásSzerző: Crista » vas. jan. 08, 2012 5:54 pm

Beolvadás esetén készül először a vagyonmérleg tervezet. Ha a beolvadás dátuma 2011.11.30., akkor a beolvadó társaságnál ezzel a dátummal kell beszámolót és bevallásokat készíteni. A beszámolót, tao-t, áfát, 1101, 1108 bevallásokat be kell adni, mint záró bevallások. Ugyancsak ezzel a dátummal készülnek a végleges vagyonmérlegek (beolvadó társaság, befogadó társaság beolvadás előtt, befogadó társaság beolvadás után) tehát 3 db végleges vagyonmérleg lesz. A beolvadó társaságnak ehhez az időponthoz kapcsoló végleges főkönyvi kivonatát könyveled a befogadó társaságnál 2011.12.01. dátummal, így 2011.12.01.-vel lesz egy nyitó főkönyved. Ennek az adatai egyeznek meg a beolvadás után készült befogadó társaság végleges vagyonmérlegével.


A befogadó társaságnak nem kell bevallást beadnia külön. A két alkalommal azonban kell mérleget készíteni, mintha évet zárnál. De ezt nem kell küldeni a cégbíróságnak, az adatok csak a végleges vagyonmérleghez kellenek.


 

Crista
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adatszolgáltatás-beolvadás esetén

HozzászólásSzerző: Crista » vas. jan. 08, 2012 5:57 pm

És például a partnereknek is kell tájékoztató levelet küldeni a két társaság beolvadásáról, leírva benne a két cég adatait, a jogutód cég adatait, és ehhez szoktuk csatolni a végzést is.

Crista
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Adatszolgáltatás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég