- Törlés (T): a bejelentés visszavonása. Törléskor az adott (törlendő) munkaviszonnyal kapcsolatos - pótlapon szereplő - minden, korábban bejelentett adatot meg kell adni a törölni kívánt egyszerűsített foglalkoztatás egyedi azonosítása céljából. Így törléskor kizárólag az a pótlap törlődik, amelynek adatait megadták. Változás! A bejelentés esetleges módosítása, javítása két lépésben - először törléssel, majd új pótlapon egy új bejelentéssel - történik.
5. A korábbi bejelentés nyilvántartási- vagy regisztrációs száma: „T” esetén minden esetben, „U” esetén csak akkor kell kitölteni, ha egy korábban törölt bejelentést ismételten benyújt (módosít). Ekkor hivatkozás céljából kötelezően meg kell adni az egyszerűsített foglalkoztatásra vonatkozó korábbi, ’T1042E jelű adatlapon vagy az Efo.tv. alapján telefonon teljesített bejelentés egyedi azonosító számát, mely az elektronikusan benyújtott adatlap esetén a visszaigazoláson szereplő nyilvántartási szám, telefonon történő bejelentés esetén a regisztrációs szám. Kitöltése törlés esetén kötelező.
Módosítani csak két lépésben lehet:
· Először törölni kell az ügyfélapun vagy telefonon – pl. hétfőn - teljesített „alap bejelentést”. Ekkor az adatbejelentés jellege „T”, hivatkozni kell az alap bejelentés egyedi azonosító számára - nyilvántartási vagy regisztrációs szám - és meg kell adni a korábban bejelentett adatokat:
· Ezt követően ismételten be kell jelenteni az új (jó) adatokat. Ekkor az adatbejelentés jellege „U”, hivatkozni kell a törölt alap bejelentés egyedi azonosító számára - nyilvántartási vagy regisztrációs szám - és meg kell adni a hétfői és keddi munkavégzésre vonatkozó valós (jó) adatokat: